Search
Close this search box.

هزینه ارتودنسی دندان در سال 1403

اگر قصد انجام ارتودنسی را دارید، یکی از مهم­ترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، هزینه ارتودنسی دندان است.

در این جدول هزینه ارتودنسی در شرق تهران به صورت حدودی گفته شده است، با معاینه توسط متخصص ارتودنسی با توجه به شرایط‌تان هزینه و زمان دقیق درمان ارتودنسی را اعلام خواهند نمود.

معاینه ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی ترنج رایگان می‌باشد.

نوع ارتودنسیهزینه ارتودنسی
ارتودنسی ثابت دو فکشروع از 55 میلیون تومان
ارتودنسی سرامیکی دو فکشروع از 70 میلیون تومان
ارتودنسی نامرئی هر فکشروع از 45 میلیون تومان
ارتودنسی لینگوال هر فکشروع از 45 میلیون تومان
ارتودنسی فانکشنال دو فکشروع از 30 میلیون تومان
ارتودنسی متحرک هر فکشروع از 15 میلیون تومان
ارتوسرجریشروع از 80 میلیون تومان
هزینه ارتودنسی در سال 1403

در این مقاله قصد داریم شما را با هزینه‌های مختلف مربوط به ارتودنسی وعوامل موثر بر قیمت ارتودنسی آشنا کنیم تا با آگاهی کامل به فکر درمان و زیبایی دندان­‌های خود باشید.درمانی، در ابتدای درمان مطمئن شوید تا در طول دوره درمان به مشکل برنخورید.

برای مشاوره و معاینه رایگان با متخصص فرم زیر را تکمیل نمایید، پذیرش کلینیک برای هماهنگی زمان معاینه با شما تماس خواهد گرفت.

محتوای این مطلب نمایش

هزینه ارتودنسی یک دندان کج

شاید برای شما این سوال پیش آمده است که آیا یک یا دو دندان را فقط می‌توان ارتودنسی کرد و اگر می‌شود هزینه ارتودنسی یک دندان کج چقدر است؟

در این ویدئو دکتر سهراب آصفی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت توضیحاتی درباره ارتودنسی یک دندان ارائه می‌کند.

در طی درمان ارتودنسی حداقل یک فک باید ارتودنسی شود تا آن دندان‌هایی که نامرتبی دارند اصلاح شوند.

ارتودنسی قسطی در شرق تهران

در کلینیک دندانپزشکی ترنج بیماران به جای پرداخت یکجا هزینه ارتودنسی، آن را در طول درمان به صورت اقساط می‌توانند پرداخت نمایند.

با پرداخت قسطی هزینه ارتودنسی هم فشار مالی بر بیمار وارد نمی‌شود و هم نامرتبی دندان‌هایش برطرف شده است. از آنجایی که به طور معمول طول درمان ارتودنسی بین 1 تا 2 سال می‌باشد، تعداد اقساط و هزینه پرداختی بیمار در هر قسط ارتودنسی به میزانی خواهد بود که فشار مالی را تجربه نکند.

برای معاینه رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره ارتودنسی اقساطی با شماره 02177702655 تماس بگیرید.

به طور کلی بعضی از عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی دندان در زیر توضیح داده شده است:

مهارت و تخصص متخصص ارتودنسی

تخصص و مهارت دندانپزشک یکی از عوامل مهمی است که بر هزینه ارتودنسی دندان­‌های شما تاثیر می‌­گذارد.

نکته بسیار مهم در اینجا این است که شما باید تمامی مراحل درمان ارتودنسی خود را به یک متخصص قابل اعتماد و مجرب بسپارید؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است در حین یا بعد از درمان ارتودنسی دچار عوارضی شوید.

این عوارض در آینده می‌­توانند مشکلات جدی برای شما به وجود آورند.

نوع و روش ارتودنسی

ارتودنسی انواع و روش‌­های مختلفی دارد که متخصص ارتودنسی با معاینات و بررسی­‌های لازم بهترین نوع و روش درمانی را برای بیمار انتخاب و انجام می‌­دهد.

در طبقه بندی روش­‌های ارتودنسی هزینه ارتودنسی ثابت بیشتر از ارتودنسی متحرک است.

همچنین در بین ارتودنسی­‌های ثابت، ارتودنسی لینگوال به دلیل نیاز به مهارت بیشتر و ارتودنسی دیمون به دلیل سیستم پیچیده‌­ای که دارند هزینه بیشتری دارند.

سن وسال بیمار

اگرچه ارتودنسی دندان در تمام سنین انجام می­‌شود و اثرات درمانی و زیبایی خود را خواهد داشت، اما باید در نظر داشته باشید که اگر ارتودنسی در سنین پایین انجام شود، درمان سریع‌­تر و درمان آسان‌­تر خواهد بود.

در ارتودنسی بزرگسالان به دلیل رشد کامل فک، درمان کمی دشوارتر و تا حدودی طولانی­‌تر است.

از این رو سن و سال بیمار به علت تاثیر در مدت زمان و شیوه درمان، در هزینه ارتودنسی شما اثرگذار است.

قبل و بعد درمان ارتودنسی

مدت زمان درمان

اگر میزان ناهنجاری­‌ها و مشکلات دهانی زیاد باشد، زمان بیشتری برای درمان ارتودنسی نیاز است که تا حدودی هزینه درمان را افزایش می‌­دهد. به طور کلی هر عاملی که باعث بیشتر شدن مدت زمان درمان شود در هزینه نهایی ارتودنسی موثر است.

هزینه‌های جانبی و ترمیمی

گاهی اوقات علاوه بر درمان ارتودنسی نیاز به درمان­‌های دیگری نیز وجود دارد که متخصص ارتودنسی تمامی شرایط آن از جمله هزینه­‌های جانبی را بررسی و توضیح می‌­دهد.

به طور مثال ممکن است دندان­‌های بیمار قبل از نصب ارتودنسی، به ترمیم نیاز داشته باشند تا از پوسیدگی بیشتر جلوگیری شود؛ از این رو افزایش هزینه ارتودنسی دندان در این شرایط قابل پیش‌بینی است.

وجود بیماری‌های دهان

در صورت وجود بیماری­‌های دهان، این بیماری­‌ها باید قبل از شروع درمان ارتودنسی اصلاح شوند؛ اگرچه هزینه این درمان­‌ها را نمی‌­توان به طور مستقیم در هزینه ارتودنسی دندان لحاظ کرد، اما برای بیمار هزینه‌بر خواهد بود.

اگر قبل از نصب ارتودنسی بیماری­‌های دهان درمان نشوند، ممکن به عفونت جدی دهان منجر شوند.

قیمت ارتودنسی با کشیدن دندان چقدر است؟

اول این مورد را بررسی نماییم که چه زمانی نیاز به کشیدن دندان در طی درمان ارتودنسی هست. در این ویدئو دکتر سهراب آصفی، متخصص ارتودنسی درباره تعداد و زمان کشیدن دندان طی درمان ارتودنسی توضیحاتی ارائه می‌کنند.

لذا برای تعیین میزان دقیق هزینه ارتودنسی با کشیدن دندان نیاز به معاینه می‌باشد که در کلینیک دندانپزشکی ترنج رایگان می‌باشد.

هزینه ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت یکی از متداول­‌ترین روش‌­های ارتودنسی دندان است.

در ارتودنسی ثابت با کمک نگین‌­هایی که به دندان­‌ها چسبانده می‌­شود و به آن براکت می‌­گویند دندان‌­ها را به کمک فشار ثابتی که سیم‌­ها به آن وارد می‌­کنند، حرکت می­‌دهند.

کامل­‌ترین روش ارتودنسی دندان، ارتودنسی ثابت است که با کمک ابزارهایی مانند سیم و براکت، ناهنجاری­‌های دهان و دندان را اصلاح می­‌کند. طبق تعرفه سال 1403، قیمت ارتودنسی ثابت برای دو فک از 55 میلیون تومان شروع می‌شود.

هزینه ارتودنسی متحرک

در درمان ارتودنسی متحرک لازم است متخصص ارتودنسی از روی دندان­‌های بیمار، قالبی تهیه کرده و به آزمایشگاه بفرستد تا برای هر بیمار پلاک مخصوص ساخته شود. در این روش درمانی امکان برداشتن پلاک متحرک هنگام غذا خوردن و مسواک زدن وجود دارد و نکته بسیار مهم برای استفاده از این روش درمانی رعایت کامل دستورات دندانپزشک است. هزینه ارتودنسی دندان متحرک برای هر فک بسته به روش و درمان مورد نیاز از 15 میلیون تومان شروع می‌شود.

هزینه ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی لینگوال خلفی از نظر ساختاری مشابه ارتودنسی ثابت است با این تفاوت که براکت­‌ها و سیم‌­ها به پشت دندان‌­ها متصل می­‌شوند.

دندانپزشک براکت­‌های فلزی را روی سطح پشتی دندان­‌ها نصب می‌­کند و به همین دلیل است که دندانپزشک شما باید مهارت و دقت بسیار بالایی داشته باشد که در این صورت ارتودنتیست حقوق بیشتری دریافت می­‌کند.

قیمت ارتودنسی لینگوال برای هر فک از 45 میلیون تومان شروع می‌شود.

از آنجایی که از بریس‌­های سفارشی در ارتودنسی لینگوال استفاده می‌­شود، متخصص ارتودنسی باید با دقت و ظرافت بالایی این روش را روی دندان‌­ها پیاده کند؛ درنتیجه زمان بیشتری می‌­برد. هزینه ارتودنسی دندان با این روش بیشتر از ارتودنسی ثابت است.

هزینه ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون یک ابزار درمان ارتودنسی مدرن است که در آن از براکت‌­های خود تنظیم شونده استفاده می­‌شود.

در این ارتودنسی براکت‌­ها به گونه‌­ای طراحی می­‌شوند که براکت­‌های دندان­‌ها باریک­‌تر شده و به صورت خودکار تنظیم می­‌شوند و نیاز کمتری به مراجعه به پزشک وجود دارد.

فشار کم و ملایم روی دندان­‌ها در ارتودنسی دیمون یکی از مهم­ترین مزایای این روش ارتودنسی است؛ بنابراین استفاده از ارتودنسی دیمون بسیار آسان است به حدی که شما کاملا احساس راحتی می­‌کنید.

ارتودنسی دیمون یکی از پیشرفته‌­ترین روش‌­ها در درمان ارتودنسی است.

این روش سریع‌­تر از سایر روش‌های ارتودنسی به نتیجه می­‌رسد و به همین دلیل قیمت ارتودنسی دیمون نسبت به سایر انواع ارتودنسی بیشتر است.

هزینه ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی یکی از روش‌­های بسیار محبوب بین مردم است زیرا وسایل ارتودنسی کمتر در دهان دیده می‌­شوند.

ارتودنسی سرامیکی و شفاف یا هم‌­رنگ دندان سهم بسزایی در علاقه بزرگسالان به ارتودنسی داشته است.

در ارتودنسی سرامیکی، براکت‌­ها از سرامیک (چینی) یا کریستال (بی رنگ) ساخته می­‌شوند. ارتودنسی سرامیکی همان ارتودنسی با براکت­های فلزی و فقط با ماده‌­ای متفاوت از ماده براکت است.

هزینه ارتودنسی دندان در این روش، برای دو فک از 70 میلیون تومان شروع می‌شود.

هزینه ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یکی از محبوب‌­ترین روش‌­های ارتودنسی است. در این روش ارتودنسی، دستگاه­‌های به کار برده شده آن دیده نمی‌­شوند.

این روش درمانی بیشتر مورد استقبال بزرگسالان قرار می‌­گیرد چرا که بزرگسالان به دلایل مختلفی بیشتر به دنبال این هستند که ارتودنسی دندان‌­های‌شان دیده نشود.

هزینه آن برای هر فک از 45 میلیون تومان شروع می‌شود.

هزینه ارتوسرجری چقدر است؟

برخی از افراد ناهنجاری‌­های شدید دهان و دندان دارند که برای اصلاح و درمان آن­ها نیاز به عمل جراحی دارند که در این حالت هزینه جراحی به هزینه ارتودنسی اضافه می­‌شود.

هزینه ارتوسرجری به عوامل زیادی از جمله وضعیت قرارگیری دندان­‌ها و موقعیت فک هر بیمار بستگی دارد. این هزینه از فردی به فرد دیگر متغیر است.

حدودی که برای هزینه ارتوسرجری تعیین شده، از 80 میلیون تومان شروع می‌شود.

برای نمونه این کیس درمانی که طول درمان آن 22 ماه بوده است، درمان انحراف فک پایین به راست و جلو بودن موقعیت آن توسط درمان ارتوسرجری (جراحی فک) انجام شده است.

در بسیاری از موارد درمان ارتوسرجری علاوه بر بهبود زیبایی سبب بهبود عملکرد جویدن و سلامت دهان و مفاصل فک می‌گردد.

قیمت ارتودنسی فک بالا

ساختار مادرزادی استخوان‌­های فک و صورت و ژنتیک مهم­‌ترین عواملی هستند که سبب نیاز به درمان ارتودنسی فک بالا خواهند شد.

با این وجود موارد محیطی نیز در نیاز به ارتودنسی فک بالا، دخیل و موثر هستند. به افرادی که به دنبال هزینه ارتودنسی فک بالا یا کلا یک فک هستند، باید بگوییم که در ابتدا باید به مواردی از جمله میزان ناهنجاری، بیماری­‌های دهان و دندان، نوع و روش ارتودنسی و دیگر مواردی که در بخش عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی بیان کردیم، توجه کنند.

قیمت ارتودنسی فک پایین

به طور کلی ارتودنسی فک پایین تنها زمانی انجام می‌­شود که متخصص ارتودنسی تشخیص دهد که فک بالا در وضعیت خوبی قرار دارد و ارتودنسی به تعادل فک پایین با فک بالا کمک می‌­کند.

هزینه ارتودنسی دندان­‌های فک پایین با توجه به نوع و روش درمان، نوع و شدت ناهنجاری­‌ها و مواردی از این قبیل تعیین می­‌شود.

آیا هزینه ارتودنسی کودکان با بزرگسالان متفاوت است؟

هزینه ارتودنسی کودکان معمولا اولین سوالی است که از دندانپزشک اطفال پرسیده می­‌شود.

بهتر است بعد از ویزیت از متخصص خود در مورد هزینه تقریبی ارتودنسی و حداقل هزینه ارتودنسی سوال کنید؛ چرا که با توجه به میزان پوسیدگی دندان­‌های کودک، وضعیت دندان‌­ها و روش ارتودنسی هزینه می‌­تواند متغیر باشد.

برای بسیاری از کودکان، بریس برای یک لبخند سالم و جذاب ضروری است، که می­‌تواند والدین را با این سوال که هزینه یک بریس چقدر است سردرگم کند.

هزینه ارتودنسی دندان کودک بستگی به نوع بریس مورد استفاده و مدت زمان استفاده از آن دارد. طبق تعرفه به طور میانگین هزینه ارتودنسی هر دو فک یک کودک، بین 8 تا 10 میلیون تومان برآورد شده است..

هزینه فتوگرافی‌های ارتودنسی زیاد است؟

پس از مشاوره با متخصص، متخصص از فتوگرافی ارتودنسی برای یافتن ریشه مشکل استفاده می­کند. امروزه اکثر مراکز دندانپزشکی مجهز به اتاق­‌هایی برای تجهیزات فتوگرافی ارتودنسی هستند.

همچنین این مراکز برای انجام بهتر این امر از افراد متخصص در این زمینه در کادر پزشکی خود استفاده می­‌کنند. انجام این کارها در همان مراکز درمانی کمک می­‌کند تا زمان و هزینه زیادی از بیماران هدر نشود. انجام این کار در مراکز زیر نظر پزشک نیز کمک زیادی به کیفیت عکس و صحت فتوگرافی می­‌کند.

پس حتما برای تهیه فتوگرافی ارتودنسی خود به مرکزی که مدنظرتان است توجه کنید و از تجربه و مهارت متخصصین آن مطمئن شوید. هزینه فتوگرافی ارتودنسی در مراکز مختلف با توجه به امکانات و تخصص کارشناس موردنظر متفاوت است. به طور میانگین هزینه آن حدود 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان تعیین شده است.

هزینه مینی اسکرو

یکی از مهمترین عناصر درمان ارتودنسی انکراژ یا ساپورت هنگام بستن فضاهای دندانی است. در گذشته از خود دندان‌ها برای تقویت انکوریج استفاده می‌­شد، اما بعضی حرکات ناخواسته دندان اجتناب ناپذیر بود؛ بنابراین در یکی دو دهه اخیر از انکراژ استخوان استفاده می‌­شود.

مینی اسکرو یا دستگاه انکراژ موقت، پیچی است که در استخوان فک پیچ می­‌شود. این دستگاه به عنوان یک لنگر مطمئن برای حرکت دندان­‌ها کاربرد دارد. در واقع این درمان نوعی مینی ایمپلنت است. هزینه نصب مینی اسکرو (هر مینی اسکرو) در سال 1403 یک میلیون و دویست هزار تومان تعریف شده است.

کدام بیمه هزینه ارتودنسی را می‌دهد؟

در حال حاضر فقط بیمه­‌های خدمات درمانی نیروهای مسلح و بیمه درمانی بعضی از بانک­‌ها تنها بخشی از هزینه ارتودنسی دندان را پس از تایید دندانپزشک مورد اعتماد و طرف قرارداد با بیمه‌گر، پرداخت می­‌کنند.

متأسفانه درمان ارتودنسی تحت پوشش اکثر بیمه­‌ها نیست و باید خودتان برای پرداخت آن برنامه‌ریزی کنید.

البته با توجه به اینکه هزینه ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی ترنج به صورت اقساطی می‌باشد، خیلی هم نگران پرداخت هزینه نباشید.

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه ارتودنسی را می‌دهد؟

قوانین بیمه تامین اجتماعی به طور دائم در حال بازنگری و تغییر است. این بیمه در حال حاضر هزینه خدمات پزشکی و درمانی را پوشش می‌­دهد.

بیمه تامین اجتماعی هزینه درمان­‌هایی که مربوط به دندانپزشکی زیبایی است را پوشش نمی­‌دهد.

متأسفانه با وجود اینکه ارتودنسی دندان یکی از فرآیندهای پزشکی است که برای بسیاری از افراد کاملاً ضروری محسوب می­‌شود، اما قوانین بیمه تامین اجتماعی جایی برای آن پیش بینی نکرده است!

در بعضی از مراکز تحت پوشش این بیمه، درمان ارتودنسی توسط متخصصان برجسته انجام می­‌شود و شما می­‌توانید با مراجعه به این مراکز (البته با پرداخت هزینه) درمان خود را انجام دهید.

این امر می­‌تواند نشان دهنده برنامه احتمالی این سازمان برای پوشش هزینه ارتودنسی دندان، در آینده باشد؛ بنابراین بیمه‌گران هیچ یک از هزینه‌های ارتودنسی را به طور مستقیم پرداخت نمی‌کنند، مگر اینکه مشکل بیمار به حدی باشد که نیاز به جراحی فک و سایر اقدامات مشابه داشته باشد.

ارتودنسی دندان نامرتب

آیا بیمه تکمیلی هزینه ارتودنسی را می‌دهد؟

بیمه تکمیلی می­‌تواند بخشی از هزینه درمان ارتودنسی یا کل هزینه درمان را تحت قرارداد با سایر شرکت­‌ها و مراکز درمانی پوشش دهد.

بیماران تحت پوشش این خدمات بیمه­‌ای می‌­توانند قبل از شروع درمان ارتودنسی با کلینیک ارتودنسی مورد نظر ارتباط برقرار کرده و برای اطلاع از نحوه پوشش، مبلغ پرداختی برای بیمه، تعرفه و قرارداد سوالات خود را بپرسند.

کدام بیمه های تکمیلی هزینه ارتودنسی دندان را پرداخت می‌کنند؟

در مورد تحت پوشش قرار دادن هزینه ارتودنسی باید گفت که بیمه تکمیلی مربوط به شرکت­‌های خصوصی مانند بیمه البرز، بیمه نوین، بیمه دانا، بیمه آسیا، بیمه آتیه و… می­‌توانند با توجه به تعرفه تعیین شده و هزینه‌­های درمان، بخشی از هزینه­‌ها را پرداخت کنند.

این بیمه‌­ها در برخی موارد هزینه کامل درمان را می‌­پردازند. هر یک از بیمه­‌های تکمیلی تعرفه خاص خود را دارند و با درج شرایط و سقف‌­های مختلف پرداخت به بیمار کمک می‌­کنند تا هزینه درمان را پرداخت کند.

لازم به ذکر است که برای اطلاع از همکاری بیمه تکمیلی خود با مرکز

اهمیت توجه به هزینه ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان یکی از بهترین شیوه‌­هایی است که می‌­توانید برای داشتن دندان­‌های زیباتر و مرتب­‌تر از آن استفاده کنید.

ارتودنسی دندان می‌­تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. امروزه هزینه ارتودنسی دندان بسیار افزایش یافته و ممکن است به دنبال یک مرکز ارتودنسی ارزان باشید. کلینیک دندانپزشکی ترنج خدمات دندانپزشکی با قیمت مناسب در شرق تهران ارائه می‌نماید.

برای مشاوره رایگان درباره هزینه ارتودنسی می‌توانید از طریق شماره‌ تماس‌های کلینیک یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی در کلینیک ترنج وجود دارد؟

بله، پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی امکانپذیر است.

قیمت ارتودنسی در شرق تهران چقدر است؟

هزینه ارتودنسی به نوع درمان و شرایط بیمار بستگی دارد که از 15 میلیون تومان شروع می‌شود.

یک پاسخ

  1. آیا ارتودنسی قسطی انجام میدهید؟ در صورتی که انجام می شود، نحوه پرداخت اقساط هزینه ارتودنسی رو میفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر ارتودنسی دندان

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.