Search
Close this search box.

هزینه عصب کشی دندان

اگر دندان عفونی دارید که همراه با درد است، دندانپزشک احتمالاً پس از بررسی، عصب کشی دندان را توصیه کند. ممکن است برخی افراد نگران هزینه عصب کشی دندان خود باشند.

گاهی ممکن است برای صرفه جویی در هزینه، مایل به کشیدن دندان خود باشند؛ اگرچه ممکن است این کار مقرون به صرفه به نظر برسد، اما کشیدن دندان هزینه‌های دندانی شما را افزایش می‌دهد.

خدمتهزینه عصب کشی در سال 1403
انجام عصب کشی توسط دندانپزشک عمومیبسته به شرایط دنداناز 2.080 تا 3.980 میلیون تومان
انجام عصب‌کشی مجدد توسط متخصص اندوبسته به شرایط دندان 3 تا 4.5 میلیون تومان
پرکردن دندان با کامپوزیت توسط دندانپزشک عمومی1.260 تا 2.350 میلیون تومان
پرکردن دندان با کامپوزیت توسط متخصص از 1.800 تا 3.500 میلیون تومان
پر کردن دندان با آمالگام1.140 تا 1.950 میلیون تومان
هزینه عصب‌کشی دندان در شرق تهران
برای مشاوره و معاینه رایگان توسط متخصص فرم زیر را تکمیل نمایید، پذیرش کلینیک برای هماهنگی زمان دقیق معاینه با شما تماس خواهد گرفت.

بهتر است به جای کشیدن دندان، دندان خود را عصب کشی و سپس پر کنید. در ادامه این مقاله به عوامل موثر بر هزینه عصب کشی و پر کردن دندان پرداخته‌ایم.

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان یک روش درمانی بوده که داخلی‌ترین لایه دندان به نام پالپ و رشته عصبی دندان را استخراج می‌کند.

با برداشتن عفونت و عصب آسیب دیده، دندان می‌تواند با مراقبت‌های بعدی مناسب مانند حفظ بهداشت دهان و دندان پس از پر کردن، دوباره مانند دندان طبیعی کارایی داشته باشد.

روند عصب کشی کردن دندان به این شکل است که در 7 تا 10 روز اول پس از عمل، احتمال اینکه فرد کمی درد و ناراحتی را تجربه کند زیاد است. در هفته دوم، این ناحیه باید احساس بهتری پیدا کند و به طور طبیعی در هفته سوم به طور کامل بهبود پیدا کرده باشد و دندان باید به طور معمولی کار کند.

اگر پس از عصب کشی، دندان شما به حالت طبیعی بازنگشت، احتمالا باید در استخوان اطراف بافت عفونت رخ داده باشد.

در چنین شرایطی، باید برای بررسی روند عصب کشی و پر کردن دندان خود، به دندانپزشک‌تان مراجعه کنید. معمولا پس از عصب کشی دندان، دندانپزشک دندان را پر می‌کند و پر کردن دندان بلافاصله بعد از عصب کشی صورت می‌گیرد. به همین خاطر هزینه عصب کشی دندان و پر کردن آن معمولا باهم محاسبه می‌شود.

در این ویدئو که می‌توانید در کانال آپارات کلینیک ترنج هم مشاهده نمایید درباره این هست که اگر دندان عصب‌کشی شده پُر نشود چه اتفاقی می‌افتد.

همچنین بخوانید: چند روز پس از عصب‌کشی دندان را پر کنیم؟

هزینه عصب کشی دندان چقدر است؟

هزینه مشخصی برای عصب کشی دندان وجود ندارد، زیرا عوامل متعددی مانند تعداد کانال‌های دندان و موقعیت دندان روی هزینه تأثیر می‌گذارند. دندانپزشک شما در طول مشاوره اولیه به شما یک تخمین قیمت می‌دهد و در مورد هزینه‌های مربوط به درمان شما بحث می‌کند.

اغلب می‌توان از بیمه دندانپزشکی برای کاهش مبلغی که باید از جیب خود پرداخت کنید، استفاده کرد. عصب کشی دندان با بیمه هزینه کمتری برای شما خواهد داشت. فقط لازم است قبل از هر اقدامی، از دندانپزشک خود در خصوص اینکه بیمه می‌پذیرد یا خیر پرسجو کنید.

عوامل موثر بر هزینه عصب کشی دندان

مشکلات دندانی به دلیل درد و ناراحتی و هزینه‌های درمان آن می‌تواند باعث نگرانی شود. واقعیت این است که اکثر مردم از هزینه عصب کشی دندان آسیاب یا جلو اطلاع ندارند و فقط فرض می‌کنند که گران است.

در نهایت سعی می‌کنند تا زمانی که بتوانند درمان را به تعویق بیندازند. به تعویق انداختن نیز نتیجه معکوس دارد، زیرا ممکن است مشکل بدتر شود و تعداد دندان بیشتری به درمان نیاز پیدا کنند.

در ادامه عواملی که بر هزینه عصب کشی دندان تأثیر می‌گذارد را بررسی نمودیم:

وضعیت دندان

اگر دندانی که لازم است عصب کشی شود، عفونت و تورم داشته باشد، هزینه نهایی بیشتر خواهد شد. این به این دلیل است که دندانپزشک شما باید قبل از شروع عصب کشی، عفونت را درمان کرده و با تورم مقابله کند.

در صورت عفونت شدید، تعداد جلسات مراجعه به دندانپزشک نیز می‌تواند افزایش پیدا کند. در شرایط عادی، یک جلسه برای عصب کشی دندان کافی است.

نوع دندان

این موضوع برای اکثر افراد تعجب آور است، زیرا نمی‌دانند نوع دندان چگونه بر درمان تأثیر می‌گذارد. درمان دندان‌های جلویی در مقایسه با دندان‌های آسیاب آسان‌تر است، زیرا تعداد کانال کمتری دارند.

دندان‌های جلویی یک کانال دارند در حالی که دندان‌های آسیاب سه و چهار کانال دارند. به همین دلیل هزینه عصب کشی دندان چهار کاناله بیشتر از دندان یک کاناله است.

علاوه بر تعداد کانال، موقعیتی که دندان قرار دارد نیز در هزینه نهایی موثر است. به طور مثال هزینه عصب کشی دندان شماره 7 بیشتر از دندان‌های دیگر است. دلیل این امر این است که دندان شماره 7 خلفی‌ترین دندان بوده و معمولاً دسترسی به آن برای دندانپزشک دشوارتر است و روند درمان بیشتر طول می‌کشد. هزینه عصب کشی دندان 6 پایین هم بیشتر است زیرا سخت‌تر ترمیم می‌شود.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی می‌تواند هزینه‌ای را که باید برای درمان خود پرداخت کنید را کاهش دهد. اگر بیمه شما هزینه عصب کشی دندان را پوشش دهد، ممکن است مجبور شوید فقط نیمی از کل هزینه درمان را بپردازید؛ بنابراین عصب کشی دندان با بیمه به صرفه‌تر خواهد بود. در نتیجه برای درمان به کلینیکی مراجعه کنید که بیمه شما را برای پرداخت بخشی از هزینه‌ها بپذیرد.

هزینه عکسبرداری

ممکن است قبل از عصب کشی کردن دندان، دندانپزشک از شما عکسبرداری با اشعه ایکس از دندان‌تان را بخواهد. این عکس به دندانپزشک در تشخیص بهتر موقعیت دهان و دندان و میزان وخیم بودن شرایط‌تان کمک می‌کند.

عکسبرداری برای عصب کشی نیز هزینه نهایی درمان شما را بیشتر می‌کند.

نیاز به روکش کردن

گاهی اوقات دندان به شدت آسیب دیده و علاوه بر عصب کشی، دیواره‌های آن نیز بسیار پوسیده و حساس است. در این شرایط پس از عصب کشی و پرکردن دندان، دندانپزشک پیشنهاد می‌دهد که دندانتان را روکش کنید. در این حالت هزینه درمان شما افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه عصب کشی دندان در سال 1403

هزینه عصب کشی دندان بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که به این موارد اشاره شد. قیمت عصب کشی در سال 1403 حدود 2 تا 5 میلیون تومان بوده است که دندانپزشک با توجه به عوامل گفته شده هزینه نهایی را برآورد می‌کند.

آیا کشیدن دندان ارزانتر از عصب کشی کردن است؟

کشیدن دندان ممکن است راه‌حلی مقرون به صرفه به نظر برسد، اما دری را به روی فهرستی طولانی از هزینه‌های دیگر سلامت دهان و دندان باز می‌کند!

هر دندان در بهتر جویدن غذا و زیبایی دهان شما موثر است. حذف حتی یکی از آنها می‌تواند خطر پوسیدگی، بیماری لثه و از دست دادن دندان‌های دیگر را افزایش دهد.

هزینه عصب کشی دندان شیری کودکان چقدر است؟

دندان‌های شیری مانند دائمی، قابلیت عصب کشی شدن دارند. عصب کشی دندان شیری کودکان در مطب دندانپزشکی متخصص اطفال انجام می‌شود. قبل از عصب کشی، لثه و دندان کودک بی‌حس می‌شود و کودک دردی را احساس نخواهد کرد.

هزینه عصب کشی دندان شیری کمتر از دندان دائمی بوده و در حدود 1.5 میلیون تومان بوده است.

روی یک لبخند سالم سرمایه‌گذاری کنید!

اگر دندان آسیب دیده یا عفونی دارید، از کشیدن آن خودداری کنید و با عصب کشی و پر کردن خود زیبایی را به دهان خود بازگردانید. در این مقاله به طور کامل به پاسخ سوال هزینه عصب کشی دندان چقدر است پرداختیم.

عصب کشی دندان یکی از چالش برانگیزترین و زمان‌برترین روش‌ها است که آن را به یک درمان تقریبا گران قیمت تبدیل می‌کند. دلیل گران بودن آن این است که این کار به ظرافت و مهارت بالا نیاز دارد و ابزار به خصوصی در آن به کار برده می‌شود.

عواملی که بر هزینه این روش تأثیر می‌گذارند، بسیار متفاوت است، زیرا هر دندان شکل ریشه مجزایی دارد. دندان آسیاب سه یا چهار ریشه و دندان جلویی یک ریشه دارد و هزینه عصب کشی آن بیشتر است. هزینه نهایی به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید نیز بستگی دارد.هزینه عصب کشی پر کردن و روکش دندان در کلینیک دندانپزشکی ما بسیار به صرفه بوده و زیرنظر متخصصان حرفه‌ای دهان و دندان انجام می‌شود.

سوالات متداول

آیا هزینه عصب‌کشی دندان را بیمه پوشش می‌دهد؟

بستگی به نوع بیمه‌ و سطح خدماتی که پوشش می‌دهد، دارد ولی تقریبا اکثر بیمه‌های تکمیلی درمان هزینه عصب کشی دندان را پوشش می‌دهند.

آیا راهی برای کاهش هزینه عصب‌کشی دندان وجود دارد؟

بهترین راه پیشگیری و انجام معاینات منظم دندانپزشکی می‌باشد، اما از روش‌هایی همچون استفاده از بیمه تکمیلی و پرداخت اقساطی هزینه درمان می‌باشد.

آیا قیمت عصب‌کشی و قیمت پر کردن دندان با یکدیگر متفاوت است؟

بله قیمت عصب‌کشی با پر کردن فرق می‌کند.

3 پاسخ

  1. سلام دندانی که برای دومین بار درمان ریشه انجام شود چند سال دوام دارد ؟

  2. برای درمان ریشه (پست و کور) دندان نیاز به متخصص در شرق تهران دارم
    منزل من نارمک است
    وهمینطور پر کردن دندان جلوی فک بالا که مهم است مشخص نشه

  3. هزینه عصب کشی دندان با بیمه تامین اجتماعی چقدر است و اینکه درمانگاه های تامین اجتماعی عصب کشی را انجام می دهند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه عصب کشی دندان

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.