Search
Close this search box.

هزینه کامپوزیت ونیر

قیمت کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت، هزینه انجام کامپوزیت دندان در کلینیک ترنج در شرق تهران به شرح جدول زیر است. معاینه توسط متخصص ترمیم و زیبایی به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود.

نوع خدمتهزینه
کامپوزیت ونیر هر واحد3 میلیون تومان

کامپوزیت ونیر نوعی ترمیم در دندان است، که برای بازسازی و زیبایی آن به کار می‌رود. همچنین از کامپوزیت ونیر برای پر کردن دندان‌های خلفی نیز استفاده می‌شود. به منظور انطباق با نیازهای خاص هر بیمار، انواع متعددی از کامپوزیت‌ها با ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف جهت زیباسازی دندان‌ها، به وجود آمده‌اند.

برای مشاهده قبل و بعد کامپوزیت اینجا کلیک کنید: عکس کامپوزیت دندان قبل و بعد

کامپوزیت و لیفت لثه فک بالا

هزینه کامپوزیت ونیر دندان چقدر است؟

در مقایسه با لمینت، کامپوزیت ونیر مزایای زیادی دارد، که مهمترین آنها هزینه مقرون به صرفه‌تر آن است. به طور معمول، لمینت دندان دو برابر گران‌ قیمت‌تر از کامپوزیت ونیر هستند، که برای برخی از افراد، در زمان انتخاب نکته مهمی به شمار می‌رود.

زیرا اکثر درمان‌های دندان و به ویژه دندانپزشکی زیبایی، تحت پوشش بیمه نیستند. بنابراین شما احتمالاً هزینه کامپوزیت ونیر را باید به صورت آزاد و بدون پوشش بیمه بپردازید.

برای مشاوره و معاینه رایگان توسط متخصص فرم زیر را تکمیل نمایید، پذیرش کلینیک برای هماهنگی زمان دقیق معاینه با شما تماس خواهد گرفت.

کامپوزیت اقساطی در تهران

بسته به تعداد دندان و هزینه درمان، امکان پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی ترنج وجود دارد. برای اطلاع از هزینه و امکان پرداخت اقساطی ابتدا باید معاینه رایگان در کلینیک انجام شود.

معاینه توسط متخصص ترمیم و زیبایی انجام می‌شود تا بهترین طرح درمان پیشنهاد شود.

تعداد جلسات کامپوزیت

کامپوزیت ونیر اغلب در یک جلسه تکمیل می‌شوند. دندانپزشک، دندان‌های شما را برای رزین آماده می‌کند و سپس روکش‌ها را مستقیماً روی جلوی دندان‌ها می‌تراشد. سپس رزین با استفاده از نور شدید سخت می‌شود و در نهایت روکش‌ها پولیش خواهند شد.

کامپوزیت ونیر در تهرانپارس
کامپوزیت ونیر در تهرانپارس

روکش رزین با استفاده از نور با شدت بالا شکل داده خواهد شد. پس از آن می‌توان لایه‌های بیشتری از رزین را به دندان‌ها اعمال کرد و در صورت نیاز برای ایجاد نتیجه موردنظر، کامپوزیت‌ را دوباره بررسی کرد. پس از اتمام کار، رزین باید پولیش داده شود تا ظاهری طبیعی‌تر و شبیه به دندان داشته باشد. بنابراین کامپوزیت روش مناسب‌تری جهت زیباسازی دندان‌ها به شمار می‌آید.

در مقایسه‌ای دیگر با لمینت، پروسه لمینت طولانی‌تر از کامپوزیت است.

زیرا روکش‌های لمینت باید قبل از اعمال آنها در آزمایشگاه دندانپزشکی آماده شوند.

در لمینت دندان‌ها قبل از نصب روکش نیاز به آماده سازی بیشتری نسبت به کامپوزیت دارند. بنابراین هزینه کامپوزیت ونیر برای هر دندان، در مقایسه با لمینت دندان مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

در ادامه به بررسی عوامل تاثیرگذار بر هزینه کامپوزیت ونیر 1402 می‌پردازیم.

برگشت پذیری

بدون شک بزرگترین مزیت کامپوزیت ونیر عدم برگشت‌پذیری آن است. همچنین این مزیت بر قیمت آن نیز تاثیر می‌گذارد.

هنگامی که صحبت از کامپوزیت می‌شود، حداقل کار آماده سازی آن روی دندان های طبیعی است، به این معنی که آنها به طور دائمی تغییر نمی‌کنند.

تغییرات در این نوع کامپوزیت به صورتی است، که روکش کامپوزیت ونیر را به راحتی نمی‌توان برداشت و در صورت نیاز جایگزین کرد.

ماندگاری

ونیرهای کامپوزیت تقریباً نصف طول عمر لمینت را دارند، یعنی معمولاً 5 تا 7 سال دوام می‌آورند. اگر به فکر قرار دادن روکش کامپوزیت هستید، مهم است که مدت زمان ترمیم آن را در نظر بگیرید. یعنی ممکن است، قیمت کامپوزیت ونیر 1402 بسیار بیشتر از مقدار سال‌های گذشته باشد، اما باز هم تاثیری بر طول عمر آن نمی‌گذارد.

کامپوزیت‌ها متخلخل‌تر هستند و در نتیجه نسبت به لک و زردی دندان‌ها کم‌تر مقاوم هستند. بنابراین ممکن است نیاز به تنظیم رژیم غذایی خود را تغییر دهید، تا از برخی مواد غذایی که ایجاد لکه می‌کنند، اجتناب کنید.

کامپوزیت ونیر همچنین برای ماندگاری و زیبایی نیاز به پولیش دوره‌ای دارد. قیمت پولیش دندان کامپوزیت شده، حداقل  500 هزار تومان برای هر دندان است.

قیمت انواع کامپوزیت ونیر

همانظور که گفتیم کامپوزیت ونیر، قیمت و انواع متفاوتی دارد. این مدل با توجه به کاربرد و ویژگی‌های ساختاری که برای هر فرد دارد، به شکل زیر دسته‌بندی می‌شود:

کامپوزیت متحرک

کامپوزیت متحرک، نوعی پلاک است؛ که پس از قالب‌گیری از دندان‌ها، ساخته می‌شود. سپس این پلاک بر روی دندان اصلی قرار خواهد گرفت. به طور کلی، قیمت کامپوزیت متحرک در حدود 2 الی 6 میلیون تومان است. بسته به مواد به کار رفته این قیمت نوسان خواهد داشت.

کامپوزیت دندان سوئیسی سارمکو

کامپوزیت سارمکو سوئیسی بیشترین سازگاری را با دندان‌ها دارد. همچنین باعث کمترین آلرژی نسبت به مواد اولیه آن در بیمار خواهد شد. کامپوزیت میکروهیبرید سارمکو از مشهورترین کامپوزیت دندان در جهان به شمار می‌آید. قیمت کامپوزیت دندان سوئسی سارمکو، از یک میلیون و 500هزار تومان شروع می‌شود.

کامپوزیت آمریکایی

این نوع از کامپوزیت آمریکایی برندهای مختلفی دارد. به طور معمول، کامپوزیت آمریکایی گران قیمت‌ترین نوع کامپوزیت هستند. اما باید ویژگی‌ها و ماندگاری آنها را نیز در نظر گرفت. قیمت کامپوزیت آمریکایی بین یک میلیون و دویست هزار تا دو میلیون و پانصد هزار تومان در نوسان است. این مقدار ممکن است به دلایل مختلفی افزایش داشته باشد. بنابراین بهتر است از دندان پزشک خود پیش از شروع درمان، هزینه آن را جویا شوید.

کامپوزیت آی پى اس

کامپوزیت IPS ، نوعی لمینت از پیش ساخته شده به شمار می‌آید. این کامپوزیت بعد از تراش و تنظیم طول و عرض با دندان، توسط چسب مخصوص به سطح خارجی دندان خواهد چسبید. قیمت کامپوزیت آی پی اس در حدود سه میلیون تومان است.

کامپوزیت دندان آلمانی

کامپوزیت آلمانی از قابل قبول‌ترین و معتبرترین انواع کامپوزیت در بین ایرانیان است. دندان پزشکان ایرانی این روش درمانی را به دلیل ترمیم سریع دندان پوسیده، ترک خورده، بدرنگ و شکسته بیشتر به کار می‌برند. قیمت کامپوزیت آلمانی را به صورت تقریبی نمی‌توان گفت بنابراین بهتر است از دندان پزشک معالج خود سوال کنید.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت هر واحد دندان از 1 میلیون 500 هزار تومان شروع می‌شود. این هزینه بسته به نوع کامپوزیت استفاده شده متغیر است.

هزینه انواع کامپوزیت، همانطور که در بالا مطالعه کردید، تفاوت چندانی با یکدگیر ندارند. همچنین توجه به این نکته که کامپوزیت دندان عملی جهت زیباسازی است و بیمه هزینه آن را شامل نمی‌شود؛ نیز ضروری است.

ونیرهای سنتی و ونیرهای کامپوزیت چیست؟

وقتی مردم در مورد روکش دندان صحبت می‌کنند، منظور آنها روکش‌های سنتی دندان است که با جنس چینی نازک ساخته می‌شوند. این روکش‌ها از بخشی از دندان‌های فرد ساخته خواهند شد؛ تا کاملاً با دندان منطبق شوند و دوام بالایی داشته باشند.

کامپوزیت ونیر بهترین انتخاب از میان سایر انواع کامپوزیت به شمار می‌آید. این نوع روکش از رزین ساخته شده است، که می‌تواند به سرعت روی دندان‌های فرد اعمال شود.

ونیر کامپوزیت اغلب چه زمانی استفاده می شود؟

به کار بردن کامپوزیت ونیر در موارد زیر بسیار موثر است:

  • اصلاح دندان‌های کج یا بد شکل
  • ترمیم دندان‌های شکسته
  • دندان‌هایی که دچار تغییر رنگ شده‌اند.
  • دندان‌هایی که در اثر سایش کوتاه شده‌اند.
  • دندان‌هایی که خیلی از هم فاصله دارند.

این مسائل در حالی یادآوری می‌شوند؛ که هزینه کامپوزیت ونیر دندان در تهران بسیار مقرون به صرفه‌تر است، و به طور معمول بین 4 تا 8 سال دوام خواهد داشت. کامپوزیت ونیر کلینیک ترنج بسیار بادوام و ظریف است. نکته مثبت کامپوزیت ونیر این است، که اگر تراشیده شود یا آسیب ببیند، می‌توانید آن را خیلی سریع ترمیم کنید.

یک پاسخ

  1. بنده حدود دو سال پیش به دلیل اینکه بین دو تا دندون جلوم فاصله بود دو تا دندون جلو رو کامپوزیت کردم و البته دکتر گفتن در آینده اگر بخوام اساسی تر درست کنم باید بخشی از لثه هم جراحی بشه، به تازگی بخشی از پایین کامپوزیت دندون جلو چپم شکست و برای ترمیم رفتم دندانپزشکی اما متأسفانه کار کامپوزیت رو تمیز و با ظرافت انجام ندادن و به لثه هم آسیب وارد شده خواستم بدونم امکان این هست که دو تا دندون جلو رو کامل ریمو کنم و مجدد کامپوزیت کنم؟ ممنون از وقتی که میزارید🙏🏼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه کامپوزیت ونیر

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.