دندانپزشکی تحت بیهوشی در تهرانپارس
فلکه دوم تهرانپارس ، فرجام شرق ، روبروی اداره برق

 دندانپزشکی تحت خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی در بالغین و اطفال

(کلینیک دندانپزشکی ترنج)

یکی از دلایل مهمی که افراد در صورت نیاز داشتن به درمان های دندانپزشکی از انجام آن ها امتناع می کنند ترس از دندانپزشکی یا دنتال فوبیا می باشد ترس از دندانپزشکی یکی از ترس های رایج است که برخی از افراد زمانی که اسم دندانپزشکی به میان می آید دچار استرس و ناراحتی می شوند. منشا اصلی ترس از دندانپزشکی معمولا در اثر یک تجربه ناراحت کننده در  درمان های دندانپزشکی و یا ترس از ناشناخته ها می باشد که عموما مورد دوم در بیماران اطفال یا بیماران عقب مانده ذهنی مشاهده می گردد.

عوامل مهمی که باعث ترس از دندانپزشکی می شوند :

1_ ترس از درد : این حالت معمولا از یک تجربه دندانپزشکی در سال های قبل نشات می گیرد که برای بیمار دردناک و ناخوشایند بوده است

2_ ترس از عوارض جانبی بی حسی : برخی از افراد از عوارض بی حسی حین انجام درمان های دندانپزشکی مثل گیجی احساس ضعف یا حالت تهوع می ترسند و بعضی،حالت بی حسی و کرختی لب را دوست ندارند.

3_ ترس از تزریق بی حسی : بعضی افراد از سوزن تزریق می ترسند و بعضی از اینکه ماده بی حسی به اندازه کافی اثر نداشته باشد احساس ترس دارند.

ترس کودکان از دندانپزشکی  (دندانپزشکی تحت بیهوشی در تهرانپارس) :

کودکان نیز مانند برخی از بزرگسالان از دندانپزشکی می ترسند اغلب احساس ترسی که کودکان از دندانپزشکی دارند به دلیل گفته های هم سن و سال هایشان و یا خاطراتی که والدینشان از تجربیات درد دندان و درمان های دندانپزشکی تعریف کرده اند است.

دندانپزشکی تحت خواب آرام (سدیشن) اطفال در (تهرانپارس) به چه صورت است :

از بین بردن ترس و استرس اطفال برای درمان بیماری های دهانی و دندانی از مهم ترین چالش های دندانپزشکی اطفال محسوب می شود خواب آرام یکی از روش های مناسب برای کاهش درد و همچنین از بین بردن ترس کودکان می باشد. در دندانپزشکی تحت خواب آرام اطفال کودک شما هوشیاری خود را از دست می دهد و به خواب عمیقی فرو می رود و پس از اتمام درمان توسط متخصص دندانپزشکی اطفال کلینیک ترنج، کودک بلافاصله از خواب بیدار شده و کارهایی که حین درمان های دندانپزشکی اتفاق می افتد را به یاد نمی آورد و مهم تر اینکه احساس درد ندارد.

تفاوت دندانپزشکی تحت خواب آرام با دندانپزشکی تحت بیهوشی :

لازم به ذکر است که خواب آرام با دندانپزشکی تحت بیهوشی متفاوت می باشد. در خواب آرام عموما با استنشاق گازهای خواب آور کودک و یا بیمار تحت درمان به خواب عمیقی فرو می رود. که بلافاصله بعد از قطع استنشاق این گاز بیمار بیدار شده و به حالت طبیعی بر می گردد و هیچ عوارضی را بعد از کار برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

در دندانپزشکی تحت بیهوشی درتهرانپارس که عموما برای اعمال دندانپزشکی طولانی و سنگین تر به کار می رود، معمولا از داروهای بیهوشی استفاده می شود که بیمار به طور کامل از هوش رفته و بعد از اتمام کار مدت زمانی طول میکشد تا به هوش بیاید. در صورتی که خواب آرام یا بیهوشی تحت نظارت متخصص بیهوشی و در شرایط کنترل شده انجام شود، جای هیچ نگرانی برای  سلامت بیمار نیست.

کلینیک دندانپزشکی ترنج با  بهره گیری از متخصصین مجرب بیهوشی و امکانات بروز و مجهز، تمامی شرایط ایمنی لازم  در طی انجام کارهای دندانپزشکی تحت خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی را برای شما مراجعین عزیز فراهم آورده است .

 

نکات مهمی درباره دندانپزشکی تحت بیهوشی اطفال که باید بدانید :

_ قبل از دندانپزشکی تحت خواب آرام یا  دندانپزشکی تحت بیهوشی اطفال در کلینیک دندانپزشکی ترنج  به مورادی که کودکتان آلرژی و حساسیت دارد توجه داشته باشید.

_ قبل از تحت خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی کودک نباید دچار سرما خوردگی و کسالت باشد .

_ دندانپزشکی تحت خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی اطفال به دلیل حساسیت بالا باید توسط متخصص با تجربه انجام شود.

مراقبت های توصیه شده کلینیک دندانپزشکی ترنج بعد از دندانپزشکی تحت بیهوشی :

_ از خوردن غذاهای سنگین چند ساعت قبل از خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی در روز اول و بعد از کار جدا خودداری کنید.

_ رعایت بهداشت دهان و دندان از مهم ترین شرایط حفظ درمان است (به طور مرتب مسواک بزنید استفاده از نخ دندان نیز توصیه می شود)

_ معمولا ۱ تا ۲ ساعت بعد از دندانپزشکی تحت بیهوشی بیمار قادر است تغذیه معمول خود را با الویت مایعات و با حجم کم آغاز نماید

مزایای دندانپزشکی تحت خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی کلینیک دندانپزشکی ترنج در بالغین :

از بزرگترین فواید این روش انجام درمان های دندانپزشکی بدون احساس ناراحتی و درد می باشد. از جمله مزایای دیگر این روش امکان انجام تمامی کارهای دندانپزشکی شما در یک جلسه درمانی می باشد. از مثال های آن می توان به قرار دهی چندین ایمپلنت یا کیس های Full- mouth Implantation توسط متخصص جراح فک و صورت و همچنین ترمیم دندان های متعدد و به شدت پوسیده توسط متخصص ترمیمی_زیبایی و یا متخصص پروتز های دندانی کلینیک دندانپزشکی ترنج اشاره کرد. لازم به ذکر است که هماهنگ کننده درمان (Treatment Coordinator) با متخصصین رشته های مختلف که مرتبط با طرح درمان بیمار می باشند هماهنگ می کند تا در زمان انجام درمان تحت خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی در محل حاضر شده و تمامی کارهای بیمار در یک جلسه و با کمترین هزینه انجام شود.

هزینه دندانپزشکی تحت خواب آرام یا  دندانپزشکی تحت بیهوشی :

برخلاف تصور بسیاری از مردم، هزینه درمان دندانپزشکی تحت خواب آرام یا دندانپزشکی تحت بیهوشی بالا نبوده و با در نظرگیری انجام تمامی امور دندانپزشکی در یک جلسه، کاهش رفت و آمد بیمار هزینه درمان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.