Search
Close this search box.

فتوگرافی ارتودنسی چیست؟

هنگامی‌که افراد به متخصصین ارتودنسی مراجعه می‌کنند، در همان گام نخست با تجویز فتوگرافی ارتودنسی مواجه می‌شوند.

به همین دلیل برای بسیاری از مراجعین این سؤال ایجاد می‌شود که فتوگرافی ارتودنسی چیست؟

در قدم اول باید با تعریف فتوگرافی ارتودنسی آشنا شد. فتوگرافی دندانپزشکی، از جمله شاخه‌هایی است که با تلفیق هنر و علم پزشکی به طرح درمان افراد کمک می‌کند. این اقدام، اطلاعات جامعی را در اختیار متخصص ارتودنسی قرار داده و نتایج مؤثر و بسیار دقیقی را ایجاد می‌سازد.

اگر نیاز به فتوگرافی قبل از ارتودنسی دارید فرم زیر را تکمیل نمایید یا با شماره 02177702655 تماس بگیرید.

برای مشاوره و معاینه رایگان با متخصص فرم زیر را تکمیل نمایید، پذیرش کلینیک برای هماهنگی زمان معاینه با شما تماس خواهد گرفت.

بر اساس فتوگرافی، متخصص ارتودنسی می‌تواند مناسب‌ترین روش درمان را برای مراجعین تشخیص دهد. انجام فتوگرافی در دوره درمان ضرورت خواهد داشت؛ چراکه، با کمک این عکس‌ها پزشک معالج می‌تواند نتایج درمان را موردبررسی و تحت کنترل قرار دهد.

یکی از مهم‌ترین اقدامات پیش از ارتودنسی، انجام فتوگرافی است. در واقع، این نخستین اقدامی است که هر متخصص باید به آن بپردازد؛ چرا که انجام فتوگرافی باعث می‌شود که در رابطه با کلیات و جزییات دهان و دندان فرد بیمار اطلاعات مفیدی کسب شود. 

فتوگرافی ارتودنسی در شرق تهران

از مهم‌ترین دلایل فتوگرافی ارتودنسی دندان می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد:

1- تعیین روش درمان متناسب با شرایط دهان و دندان بیمار

معمولاً متخصصین در نگاه اول متوجه تمامی مشکلات مربوط به دهان و دندان بیمار نمی‌شوند. بدین ترتیب، انجام فتوگرافی می‌تواند اطلاعات کاملی را در اختیار متخصص قرار داده و در تعیین بهترین روش‌ درمان کمک شایانی کند.

با کمک اطلاعات فتوگرافی می‌توان پی برد که کدام‌یک از روش‌ها برای فرد بیمار مناسب‌تر هستند.

2- توجیه بیمار و شرح وضعیت به وی

بسیاری از افراد در زمینه دهان و دندان، از اطلاعات کافی برخوردار نیستند؛ لذا شرح مشکل به مراجعین یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های متخصصین ارتودنسی به شمار می‌آید.

با انجام فتوگرافی، متخصص می‌تواند مشکلات دندانی را به‌آسانی به فرد مراجعه‌کننده توضیح داده و وی را توجیه سازد.

3- استفاده در سمینارها، مقالات و تبلیغات

آرشیو عکس‌های فتوگرافی می‌تواند تجربیات پزشک را مستند سازد. از این آرشیو می‌توان در سمینارها و مقالات بهره‌جویی کرد. همچنین با فتوگرافی ارتودنسی می‌توان نمونه‌ کارها را در شبکه‌های اجتماعی قرار داده و برای سایر متقاضیان اعتمادسازی ایجاد کرد.

4- ارائه مدارک به مراکز بیمه

امروزه بیمه‌های درمانی تنها در شرایطی هزینه‌های درمانی اشخاص را تحت پوشش قرار می‌دهند که مدارک مستند و کاملی قابل ارائه باشد. فتوگرافی ارتودنسی با کیفیت بالا یکی از ملزوماتی است که باید به بیمه‌های درمانی ارائه شود. البته که اکثر بیمه‌های درمانی هزینه ارتودنسی را تقبل نمی‌کنند.

5- قرارگیری در پرونده و ارائه به مراجع قانونی در صورت بروز مشکل

در برخی از موارد، متخصصین زیبایی با مشکلات قضایی مواجه می‌شوند. به همین دلیل، لازم است که متخصصین ارتودنسی، در چند مرحله از بیمار عکس فتوگرافی تهیه کنند. این مراحل عبارتند از:

1- پیش از آغاز روند درمان

2- در طی دوره درمان

3- بعد از دوره درمان

با استفاده از این عکس‌ها، در صورت نیاز و در دعاوی قضایی می‌توان به ارائه مدارک مستند پرداخت.

هزینه فتوگرافی ارتودنسی

مراکز دندان‌پزشکی معتبر، به اتاق‌های مخصوصی برای انجام فتوگرافی ارتودنسی مجهز بوده و هر مرکز از یک متخصص مجرب برای انجام فتوگرافی بهره‌مند است.

تجهیز یک کلینیک به این ابزار، تا حدودی می‌تواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی ایجاد کند؛ اما هزینه نهایی فتوگرافی می‌تواند به مواردی مانند تعداد عکس‌های موردنیاز پزشک بستگی داشته باشد. به همین دلیل، باید به کلینیک مربوطه مراجعه کرده و پس از معاینه از هزینه نهایی مطلع شد.

فتوگرافی دندان در شرق تهران

ملاک‌ها و معیارهای مشخصی وجود دارند که می‌توان بر اساس آن‌ها بهترین مراکز فتوگرافی در شرق تهران و سایر نقاط را شناسایی کرد.

کلنیک دندانپزشکی ترنج در شرق تهران مجهز به فتوگرافی می‌باشد.

قبل و بعد درمان ارتودنسی

برخی از این معیارها به شرح زیر هستند:

1- کیفیت مناسب

بهترین مراکز فتوگرافی در شرق تهران باید از ابزار استاندارد و باکیفیت برخوردار باشند. کیفیت عکس‌های گرفته‌شده باید با اصول پزشکی منطبق باشد.

همچنین این عکس‌ها باید در زاویه‌بندی‌های مناسب ارائه شوند. توجه داشته باشید که کیفیت عکس‌های گرفته ‌شده، درنهایت در نتایج حاصل از عملیات دندانپزشکی و ارتودنسی تأثیرگذار خواهد بود.

2- قیمت معقولانه

از دیگر شاخص‌های مهم انتخاب بهترین مرکز فتوگرافی شرق تهران، می‌توان به تعرفه و قیمت دریافتی این مراکز اشاره داشت. فتوگرافی‌ این مراکز باید از کیفیت مناسب برخوردار بوده و با تعرفه مقرون‌به‌صرفه قابل تهیه باشد.

البته شایان ‌ذکر است که نباید کیفیت عکس‌های پزشکی را قربانی قیمت‌ها کرد. قیمت‌گذاری بسیار پایین می‌تواند از مواد اولیه کم کیفیت و خروجی‌های عکس با کیفیت پایین منشأ بگیرد.

3- مکان جغرافیایی

ترافیک شهری، یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های شهروندان تهران محسوب می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که آدرس مرکز فتوگرافی دقیق و در دسترس باشد.

مراکز فتوگرافی باید با برنامه‌ریزی منظم به فعالیت پرداخته و مدت‌زمان انتظار مراجعین را به حداقل برسانند. همچنین این مراکز باید از سالن انتظار مناسبی برخوردار باشند.

بهترین مرکز فتوگرافی ارتودنسی در تهرانپارس

فتوگرافی ارتودنسی از چند عکس در زوایای مختلف چهره و دندان تشکیل شده که با دقت و کیفیت بسیار بالایی تهیه می‌شوند.

فتوگرافی، اسکن دقیقی از وضعیت و پارامترهای چهره، طرح لبخند و دندان‌های فرد مراجعه‌کننده را در اختیار متخصصین قرار می‌دهد.

بر اساس این عکس‌ها، پزشک معالج مناسب‌ترین طرح درمان را بر اساس پارامترهای صورت فرد طراحی کرده و روند درمان وی را کنترل خواهد کرد.

باید توجه داشت که کیفیت تجهیزات فتوگرافی می‌تواند در دقت اطلاعات به دست آمده، تأثیرات بسزایی را ایجاد کند؛ لذا بسیار ضروری است که مرکز مربوطه به ابزار و تجهیزات استاندارد و کادر درمانی مجرب مجهز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فتوگرافی ارتودنسی

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.