لمینت متحرک یا Snap-on smile

اگر شما هم مثل بسیاری از افراد، به دنبال زیبایی دندان‌های خود هستید، حتما تا به حال زیاد عبارت لمینت متحرک دندان یا اسنپ آن اسمایل را شنیده‌اید. با توجه به افزایش روز افزون تقاضا برای داشتن لمینت متحرک، داشتن اطلاعات کافی از این مدل لمینت دندان و چگونگی دستیابی به آن، کمک قابل توجهی به پیدا کردن خدمات بهتر در جهت زیبایی دندان‌ها می‌کند.

برای اینکه در عرض چند ثانیه بدون هیچ گونه درد و تراشی دندان‌های‌تان را به طور معجزه آسایی تغییر دهید Snap on smile به کمکتان می آید.

اسنپ آن اسمایل یک پلاک متحرک است که به تازگی اختراع شده است و می تواند در عرض چند دقیقه لبخندتان را از این رو به آن رو کند.

بسیاری از افراد توان پرداخت هزینه‌های گران درمان های زیبایی دندانپزشکی پیچیده مثل لمینت و کامپوزیت ونیر دندان را ندارند و از طرفی مایل‌اند دندان‌های‌شان برای شرکت در مراسم، میهمانی‌ها یا قرارهای کاری زیبا به نظر برسند.

چرا که زیبایی لبخند در اعتماد به نفس آن‌ها و برقراری ارتباط بهتر نقش بسزایی دارد.

Snap on Smile مانند لنز رنگی چشم به صورت موقتی استفاده می شود.

لمینت موقت
Snap on smile

لمینت متحرک چیست؟

لمینت متحرک دندان که به آن اسنپ آن اسمایل و کامپوزیت متحرک نیز گفته می‌شود، محصولی پزشکی است که برای اصلاح ظاهر نامطلوب دندان‌ها، استفاده می‌شود. لمینت متحرک، نوعی روکش از جنس کامپوزیت یا لمینت است که مانند کاور، بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. این محصول، مانند پوششی برای دندان‌ها است که می‌تواند عیب‌ها و ایرادهای آن‌ها را بپوشاند و ظاهر بهتری به لبخند شما بدهد.

مزایای استفاده از لمینت متحرک

این روکش موقتی، به علت ارزان بودن و عدم نیاز به جراحی، این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده و هر روز نیز به تعداد طرفدارهای این محصول اضافه می‌شود. همچنین استفاده از آن آسان است و نیازی به صرف انرژی و هزینه‌ی زیاد ندارد. در نظر داشته باشید که موقت بودن این محصول نیز از مزایای این لمینت دندان محسوب می‌شود؛ زیرا استفاده از آن دائمی نیست و شما می‌توانید هر زمان که خواستید، در مهمانی‌ها یا جلسات کاری، از آن استفاده کنید.

این پلاک با توجه به فرم و شکل دندان‌های شما ساخته می‌شود.

در Snap on Smile تمام دندان‌ها به هم متصل هستند و به صورت یکپارچه استفاده می‌شود.

این وسیله جنبه عملکردی- درمانی زیادی ندارد و صرفا برای فراهم کردن زیبایی به کار می‌رود.

گفتنی است که Snap on Smile از نظر ظاهری پوسته‌ای سفید رنگ و هم‌رنگ دندان‌های شما یا بنا به تمایل شما روشن‌تر می‌تواند  باشد که خللی در عملکرد آرواره‌ها به وجود نمی‌آورد.

دندانپزشک شما نمایی از دندان‌های شما طراحی می‌کند و لمینت موقت را برای دندان‌های شما اختصاصی می‌سازد.

می توان گفت روش لمینت موقت (Snap on Smile) روشی مناسب برای کسانی است که آرزوی داشتن لبخند زیبا دارند ولی از انجام درمان‌های دندانپزشکی خودداری می‌کنند و تمایلی به انجام آن‌ها ندارند.

لمینت موقت در شرق تهران
Snap on smile

لبخندی که با اسنپ آن اسمایل به وجود می آید در یک قالب نازک و انعطاف پذیر می‌باشد که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و این کار سبب ایجاد لبخند دلخواه شما می‌شود که در کلینیک دندانپزشکی ترنج با کیفیت بالا این کار برای شما انجام می‌پذیرد.

کاندیدای استفاده از لمینت موقت (Snap on Smile) چه کسانی هستند؟

اسنپ آن اسمایل‌ها می‌توانند گزینه‌هایی فوق‌العاده برای افرادی باشند که از زیبایی دندان‌های خود راضی نیستند باشد، این مشکلات عبارت اند از :

 1. ترک خوردگی یا لب پر شدگی دندان‌ها
 2. ساییدگی دندان‌ها
 3. اندازه و شکل غیر عادی دندان‌ها
 4. کجی دندان‌ها
 5. جای خالی دندان‌ها
 6. لکه‌های مینای دندان و بدرنگی آن
 7. وجود فاصله بین دندان‌ها

نحوه استفاده از لمینت متحرک دو فک

این محصول در واقع نوعی پلاک متحرک است که در لابراتوار ساخته می‌شود. ابتدا باید به دندان‌پزشک مراجعه کنید تا اندازه و قالب دندان شما مشخص شود. سپس، در شرایطی بهداشتی، با استفاده از نوعی پلیمر غیر سمی یا صمغ دندان با استفاده از فناوری خاص، قالب مناسب دندان شما ساخته می‌شود. این محصول به این علت لمینت نامیده شده است که مانند لمینت دائمی دندان، مثل روکشی برای پوشاندن عیوب دندان‌ها استفاده می‌شود اما دقت داشته باشید که این نوع لمینت متحرک، موقتی است و نباید آن را با لمینت سرامیکی که به صورت دائمی بر روی دندان قرار می‌‌گیرد اشتباه گرفت.

لمینت‌های متحرک آماده مصرف در بازار

این روزها با توجه به افزایش تقاضا برای لمینت Snap on smile، انواع مختلفی از این لمینت‌های آماده، تولید شده و در بازار برای فروش قرار گرفته‌اند. قیمت این لمینت‌ها، نسبت به قیمت لمینت دندان به صورت دائمی، کم‌تر است؛ اما نحوه‌ی استفاده‌ی اولیه از آن‌ها، اهمیت بالایی دارد.

نحوه استفاده از لمینت دندان آماده

 1. ابتدا قالب‌ها را به مدت دو دقیقه در آب جوش بیندازید تا قابلیت شکل‌پذیری داشته باشند.
 2. پس از دو دقیقه، قالب‌ها را از آب خارج کنید و مدتی صبر کنید تا خنک شوند.
 3. پس از خنک شدن، قالب‌ها را روی دندان‌های خود قرار دهید و با دو انگشت شصت خود فشار دهید.
 4. پس از محکم شدن آن روی دندان، سی ثانیه صبر کنید و سپس آن‌ها را بردارید.
 5. سپس قالب‌ها را در آب سرد بیندازید تا سفت شوند.
 6. پس از سفت شدن قالب‌ها، دوباره می‌توانید آن‌ها را روی دندان‌های خود قرار دهید.

معایب استفاده از لمینت اسنپ آن اسمایل

در نظر داشته باشید که استفاده از این لمینت‌ها موقتی است که همین امر موجب کاهش چشمگیر آسیب‌های احتمالی می‌شود؛ اما در صورت استفاده‌ی مکرر و زیاد از این لمینت‌ها ممکن است با قرارگیری روی دندان‌ها، باعث آسیب رساندن به لثه و ایجاد زخم و عفونت در آن شوند. همانطور که گفته شد این لمینت‌ها برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند؛ زیرا ممکن است باعث پوسیدگی دندان‌ها شوند. همچنین در هنگام غذا خوردن باید آن‌ها را درآورید که این مورد ممکن است در مهمانی‌های دوستانه یا کاری، مسئله ناخوشایندی باشد. این محصول جنبه درمانی ندارد و نمی‌تواند به عنوان راه حل دائمی برای رفع مشکلات دندان‌ها استفاده شود. قبل از استفاده از آن مطمئن شوید که برای ساختن این قالب‌ها از مواد اولیه باکیفیتی استفاده شده است که منجر به ایجاد آلرژی نمی‌شوند. در نهایت، باید بدانید که این محصول کاملا مناسب استفاده‌ی موقتی است و در این صورت، مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند.

1- این پلاک‌ها صرفا جنبه تامین زیبایی را بر عهده داشته و با وجود آن‌ها در دهان امکان جویدن غذا وجود ندارد و موقع غذا خوردن باید از دهان خارج گردد زیرا بر اثر فشار جویدن می‌شکنند.

2-این روش یک راهکار دائمی نیست.

کجی دندان‌ها را درمان نمی‌کند و جایگزین واقعی برای دندان‌های از دست رفته نخواهد بود. بلکه صرفا پوششی برای مخفی کردن موقت این مشکلات می‌باشد.

برای درمان های با دوام تر باید با دندانپزشک خود راجع به گزینه های دیگر مانند لمینت دندان ، کامپوزیت ونیر، ایمپلنت دندان و ارتودنسی دندان صحبت کنید.

3- برای نگهداری از آن‌ها محلول مخصوصی نیاز است.

مسواک‌های معمولی و محلول‌هایی که برای تمیز کردن پروتزهای مصنوعی استفاده می‌شوند به اسنپ آن اسمایل آسیب خواهند رساند.

4- نیاز به مراقبت و نگهداری در هنگام خارج کردن از دهان دارند، برای اجتناب از شکستن آن‌ها باید هنگام قرار دادن آن‌ها داخل دهان و خارج کردن مراقب آن‌ها باشید.

مشکل اصلی لمینت‌های متحرک آماده

بسیاری از دندان‌پزشکان، استفاده از لمینت‌های متحرک آماده را توصیه نمی‌کنند. حالت دندان‌ها و فک هر انسان با دیگری متفاوت است پس نمی‌توان از یک قالب کلی برای تمامی دندان‌ها استفاده کرد؛ حتی ممکن است این لمینت‌های آماده، از مواد اولیه مرغوبی ساخته نشده باشند و در آب گرم کاملا از هم باز شوند یا در نهایت، به خوبی روی دندان‌ها قرار نگیرند. لمینت‌های آماده‌ای که توسط شرکت‌ها ساخته می‌شوند، از روی یک مدل کلی الگو می‌گیرند که ممکن است متناسب با فک و دندان‌های شما نباشد.

لمینت موقت
لمینت موقت در شرق تهران

نحوه پاکسازی لمینت موقت به چه صورت انجام می‌شود؟

همیشه ابزار را با استفاده از دو دست و با تکان دادن آرام آن به طرفین خارج کنید، هرگز پلاک خود را فشرده یا خم نکنید.

پس از هر وعده غذایی وسیله را خارج کرده و با آب شستشو دهید سپس آن را با استفاده از ژل آنتی باکتریال تمیز کنید تا از پوسیدگی دندان ها پیشگیری کنید و دهانتان بوی تازگی داشته باشد.

روزی دو مرتبه بخش‌های داخلی اسنپ آن اسمایل را به آرامی مسواک بزنید از خمیر دندان های معمولی استفاده نکنید زیرا می‌توانند باعث کدر شدن سطح آن شوند. به جای آن از آب شرب معمولی استفاده کنید.

برای زدودن لکه های ظاهری و سطحی، از جمله لکه به جا مانده از قهوه، چای، پلاک‌های دندانی و جرم، از پودرهای مخصوص پاکسازی روزانه اسنپ آن اسمایل استفاده کنید.

همچنین بخوانید: لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

لمینت اسنپ آن اسمایل برای چه افرادی مناسب است؟

در صورتی که در حال حاضر شرایط مناسبی برای انجام لمینت دائمی دندان ندارید یا مناسبت مهمی در پیش رو دارید و می‌دانید که تا آن زمان لمینت دائمی دندان شما انجام نمی‌شود، می‌توانید با مراجعه به دندان پزشک برای لمینت موقت دندان اقدام کنید تا در زمان مناسب، سراغ درمان دائمی مشکلات دندان‌های خود بروید. همچنین باید بدانید که در صورت رعایت بهداشت و عدم استفاده دائم از اسنپ آن اسمایل، این گزینه بهترین راه حل برای استفاده موقت است.

روش‌های مراقبت از لمینت متحرک دندان

برای استفاده‌ی صحیح و بهینه از این محصول، دفعات کمی از آن استفاده کنید تا باعث آسیب رساندن به لثه و دندان‌های شما نشود. همچنین پس از هر بار استفاده، آن را با دقت بشویید تا از ایجاد پوسیدگی و بوی بد، جلوگیری شود. توجه کنید که برای هر بار نصب یا خارج کردن این قالب‌ها، با دقت و به آرامی، با استفاده از دو دست آن را از قسمت انتهایی در دهان قرار دهید یا از آن خارج کنید. برای تمیز کردن لمینت متحرک، از خمیر دندان استفاده نکنید زیرا حاوی موادی است که شاید باعث ایجاد خراش یا ساییدگی روی لمینت شوند، برای شستن قالب‌ها از فرچه‌های مخصوص و نرم و همچنین صابون‌های مایع استفاده کنید. در نهایت، حتما مطمئن شوید که در زمانی که از لمینت استفاده نمی‌کنید، آن را در قالب مخصوص قرار داده باشید.

محبوب‌ترین روکش‌ها برای ساخت لمینت متحرک دندان‌

در ساخت لمینت متحرک دندان، عوامل زیادی تاثیرگذار هستند که یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین این موارد، مواد اولیه مرغوب و باکیفیت است. مواد اولیه، اساس شکل‌گیری لمینت یک دندان خوب برای استفاده‌ی بهینه در جهت زیبایی دندان‌ها، هستند. یکی از بهترین این مواد اولیه که در ساخت لمینت‌های متحرک دندان استفاده می‌شود، کامپوزیت است که در ادامه در مورد آن توضیح می‌دهیم.

کامپوزیت، بهترین ماده برای لمینت متحرک دندان

کامپوزیت، ماده اولیه‌ای شبیه به خمیر است که روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد و دندان‌پزشک آنقدر آن را فشار می‌دهد تا به شکل قالب دندان‌های شما دربیاید. سپس این قالب خمیری آنقدر صیقل داده می‌شود تا کاملا صاف، یکدست و قابل استفاده باشد. تمام این موارد فقط در یک جلسه انجام می‌شوند. این روش یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای افرادی است که می‌خواهند لمینت متحرک دندان داشته باشند. کامپوزیت، از نظر عملکرد و کیفیت به خوبی عمل می‌کند و همچنین هزینه‌ی نسبتا پایینی دارد که مناسب تمامی افرادی خواهد بود که تمایل به داشتن لبخندی زیبا دارند.

اسنپ آن اسمایل، راهی برای زیبایی دندان

برای افرادی که به دنبال زیبایی دندان‌های خود و داشتن لبخندی درخشان هستند اما به هر دلیلی نمی‌توانند سراغ لمینت و درمان دائمی مشکلات دندان‌های خود بروند، لمینت متحرک مناسبت‌ترین گزینه است که با علی‌رغم موقت بودن، می‌تواند مدتی کار شما را راه بیندازد. با توجه به هزینه‌ی پایین و کیفیت مناسبی که در جهت هدف شما، در اختیارتان قرار می‌دهد، لمینت اسنپ آن اسمایل، منجر به صرفه‌جویی زیاد در وقت و هزینه‌های شما می‌شود که این مورد، نکته‌ای بسیار مهم در جهت تصمیم‌گیری خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

5 پاسخ

 1. من دندانهام خیلی نامرتب و زرد بود، برای شب عروسیم از این قالب استفاده کردم. واقعا خوب بود. باعث شد عکس های اون شب خیلی خیلی خوب بشه و من از ته دل میخندیدم

  مرسی از پزشکای خوبتون که با حوصله بهترین درمان رو به بیماران پیشنهاد میدهند.

  موفق باشید

  1. ممنونم از همراهی شما
   زیباترین لبخند را برای شما آرزو داریم لبتان همیشه خندان

 2. سلام

  ممنون از سایت و اطلاعات خوبتون
  یه سوالی داشتم. میشه با این وسیله مایعات مصرف کرد؟

  کارتون واقعا عالیه
  من به شخصه کلینیک دندانپزشکی ترنج رو به همه دوستام معرفی میکنم

  1. با سلام و احترام
   بله میتوانید مایعات مصرف کنید. فقط توصیه میشود پس از مصرف مواد قند دار (نظیر اب میوه یا نوشابه) دهانتان را اب بگردانید که با تجمع مایع زیر پلاک، پوسیدگی دندانی ایجاد نگردد

   کلینیک دندانپزشکی ترنج

 3. سلام. یک ماه دیگه عروسی ام هست و توی این فرصت به دلیل کارهای دیگه ای که دارم نمیتونم از روش های دائمی استفاده کنم و از طرفی میخوام در شب عروسی هم توی عکس ها لبخند زیبایی داشته باشم و هم توی جمع که حضور دارم.

  هزینه حدودی و مدت زمانی که لازم هست تا لمینت موقت آماده شود چگونه است و اینکه چند جلسه باید در کلینیک دندانپزشکی حضور پیدا کنم و کلا چقدر ازم تایم میگیره؟

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لمینت موقت

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

فهرست

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.