کامپوزیت ونیر دندان

بهتر است بدانید که یکی از موادی که امروزه در دنیای دندانپزشکی بسیار پر کاربرد بوده و طرفداران بسیاری نیز دارد، کامپوزیت ونیر ها هستند. کامپوزیت دندان به موادی خمیر مانند می گویند که دندانپزشک با استفاده از آن دندان های پوسیده، شکسته، ترک خورده یا سیاه شده را ترمیم می کند.

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

امروزه نوعی از این کامپوزیت های دندانی به نام کامپوزیت ونیر وجود دارد که کاربرد زیبایی آن فراوان است و اکثرا برای قسمت جلویی دندان هایی که دچار فاصله شده اند و یا دچار لب پریدگی شده اند از این درمان استفاده می کنند و چهره افراد با این ابزار زیبایی تغییر قابل ملاحظه ای می کند. درمان کامپوزیت ونیر در تهران در کلینیک دندانپزشکی ترنج موجب زیباسازی دندان و سفید کردن دندان می شود بدون اینکه هیج تراشی بر روی دندان صورت گیرد و در این روش به دندان ها آسیبی وارد نمی شود 

دوام کامپوزیت دندان :

در واقع دوام و ماندگاری کامپوزیت ونیرهای دندان بالا می باشد اما احتیاج به مراقبت های لازم دارد و فرد باید موارد بهداشتی و نیز اصول تغذیه ای را رعایت کند تا عمر کامپوزیت ونیر ها را به بیش از 10 سال برساند.

روش های توصیه شده کلینیک دندانپزشکی ترنج برای مراقبت از دندان های کامپوزیت شده :

1_ برای مراقبت از دندان های کامپوزیت ونیر شده به صورت مرتب مسواک بزنید.

2_ به یاد داشته باشید که مسواک به تنهایی قادر به نظافت تمام فواصل بین دندانی نیست پس بهتر است از نخ دندان استفاده کنید.

3_ دقت داشته باشید که خوردن مواد غذایی سفت می تواند به دندان های کامپوزیت ونیر شده، آسیب وارد کند و آن ها را دچار ساییدگی نماید.

کابردهای کامپوزیت دندان :

  • سفید کردن دندان
  • اصلاح شکل دندان
  • بستن فواصل بین دندان
  • بلند کردن طول دندان 
  • ترمیم و پرکردن پوسیدگی دندان

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از روش‌های پیشرفته کاشت دندان، ایمپلنت بدون جراحی است که لثه را برش نمی‌زنند و بخیه نیز لازم نیست. برای انجام این کار اگر

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *