ارتودنسی نامرئی (الاینر های شفاف یا Clear Aligner) چیست

امروزه دیگر برای انجام درمان ارتودنسی حتما لازم نیست از براکت و سیم ارتودنسی روی دندان‌ ها استفاده شود. با استفاده از پلاک های مخصوص (الاینرهای شفاف) یا همان ارتودنسی نامرئی درصد زیادی از انواع ناهنجاری ها بدون ایجاد اختلال در زیبایی لبخند و چهره شما قابل درمان هستند.

در روش درمانی ارتودنسی نامرئی در شرق تهران ابتدا از دندان های بیمار قالبگیری می شود. این قالب به صورت دیجیتال اسکن شده و در یک نرم افزار کامپوتری به طور دقیق حرکات ارتودنتیک لازم لحاظ می گردد. پس از تکمیل طرح درمان و تایید متخصص ارتودنسی، مدل های سه بعدی دندان ها پرینت و روی آن ها پلاک های شفافی ساخته می شود.

 این پلاک ‌ها متحرک بوده و شما می‌ توانید در طول روز از دهان خارج نمایید و در طول مدتی که از آن ‌ها استفاده می ‌کنید نیز، اطرافیان شما متوجه حضور این پلاک‌ ها بر روی دندان‌ ها نخواهند شد. ارتودنسی نامرئی در تهرانپارس با استفاده از پلاک‌ های شفاف مخصوصا برای بزرگسالانی که موقعیت شغلی خاصی دارند کاربرد دارد تا درمان ارتودنسی آن ها مشکلی در موقعیت اجتماعی و شغلی آن‌ ها ایجاد ننماید. نتیجه درمان ارتودنسی نامرئی در تهرانپارس برای افرادی که امکان درمان آن ‌ها با استفاده از این روش وجود داشته باشد دقیقا مشابه روش معمول ارتودنسی (ارتودنسی ثابت) خواهد بود.

این روش درمانی ( نامرئی در شرق تهران ) به اسامی مختلفی در بین مردم شناخته شده است. از جمله آن ها میتوان به ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی ژله ای، ارتودنسی شفاف، الاینر شفاف اشاره کرد.

در طول دوره درمانی شما حدود 5 الی 20 قالب ارتودنسی نامرئی ( ارتودنسی نامرئی در شرق تهران ) را به مدت 5 تا 15 ماه استفاده خواهید کرد. مدت استفاده از هر یک از الاینرها ( ارتودنسی نامرئی در تهرانپارس و شرق تهران ) حدودا دو تا چهار هفته می باشد.

ملاحظات درمان با ارتودنسی نامرئی در تهرانپارس

 دقت کنید که احتمال لک شدن قالب ارتودنسی نامرئی وجود دارد که سبب بد شکل شدن آن ‌ها می‌ شود. این قالب‌ ها باید چندین بار در روز تمیز شوند.

 1. ‌‌‌ زمانی که غذا می‌خورید آن‌ها را در بیاورید
 2. پیش از استفاده از آن، دندان‌ های خود را مسواک کرده و نخ دندان بکشید
 3. از مصرف نوشیدنی ‌هایی که رنگ مصنوعی دارند، بپرهیزید
 4. خمیردندان و سفید کننده‌ های خوب استفاده کنید
 5. از قرص ‌های دندانی برای تمیز کردن دندان استفاده نکنید
 6. از قرار دادن قالب‌ ها بر روی سطوح رنگی، خودداری کنید
 7. زمانی که از قالب استفاده نمی ‌کنید، آن را در محافظ قرار دهید تا آسیب نبیند
 8. در بیشتر موارد، باید قالب ‌های قدیمی را نگه دارید تا دندانپزشک بتواند میزان همکاری شما (میزان استفاده از پلاک) و یا پارگی در آن‌ ها را بررسی کند.
ارتودنسی نامرئی در تهرانپارس
ارتودنسی نامرئی چیست

عوامل مهم در کوتاه تر شدن طول درمان ارتودنسی نامرئی در شرق تهران:

در درمان ارتودنسی نامرئی در شرق تهران صرف ‌نظراز میزان نامرتبی دندان ‌ها، عوامل دیگری نیز وجود دارند که در صورت رعایت آن ‌ها توسط بیمار قطعا دوره درمان کوتاه تر خواهد شد

 • بیمارموظف است همیشه تمام دستورالعمل ‌های متخصص ارتودنسی خود را دقیق رعایت کند. اگر متخصص ارتودنسی توصیه می ‌کند که بیمار باید حداقل 20 ساعت در طول روز از الاینرها استفاده کند بهتر است طبق دستور او انجام شود. ممکن است بیمار در ابتدا در ناحیه فک و دندان ‌ها احساس درد خفیفی داشته باشد. شایان ذکر است که این درد در اصل بخشی از روند درمان بوده و جای نگرانی ندارد.
 • نکته مهم دیگری که باید رعایت شود مراقبت صحیح از الاینرهای شفاف است. در صورت شکستن ردیف کننده‌ ها حتما باید جهت تعویض به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. هر گونه جرم یا تکه‌ های غذای چسبیده به الاینرها باید پاک شوند و حداقل 1 بار در طول هفته در محلول تمیزکننده الاینر تمیز شوند. این کار موجب سلامت دندان‌ ها و همچنین بهبود عملکرد الاینرها می‌ شود.
 • فراموش نکردن تاریخ معین تعویض الاینرها و همچنین همراه داشتن آن‌ ها در سفر از مواردی هستند که موجب کوتاهی مدت زمان‌ درمان اینویزالاین می ‌شوند.

مهم ترین دلیلی که مردم اصرار دارند با ارتودنسی نامرئی دندان های خود را مرتب کنند چیست :

وقتی الاینرها یا ردیف کننده های دندانی بدون سیم روی دندان های بیمار قرار می گیرند به دلیل شفاف بودن، تقریبا غیر قابل رویت هستند و فقط از فاصله نزدیک و با دقت بیننده، می توانند دیده شوند و این امر، یکی از مزایای اصلی آن ها محسوب می شود.

هزینه درمان ارتودنسی نامرئی در تهرانپارس:

از آن جایی که در روند ساخت پلاک های شفاف اسکن دیجیتال، طراحی کامپیوتری و پرینت سه بعدی کست های دندانی نیاز هست. بدین جهت هزینه لابراتواری این نوع درمان نسبت به سایر انواع روش های ارتودنسی بالاتر بوده و به تبع آن هزینه درمان ارتودنسی نامرئی به نسبت ارتودنسی ثابت بالاتر می باشد.

ارتودنسی سرامیکی

زمانی که ما تصمیصم می‌گیریم تا برای بهبود شرایط دندان‌ها و جایگیری و نظم آن‌ها از درمان ارتودنسی استفاده کنیم، با گزینه‌های مختلفی روبرو خواهیم

ادامه مطلب

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *