ارتودنسی در تهرانپارس

اگر به دنبال متخصص ارتودنسی در تهرانپارس هستید که از کیفیت کار و رضایت و لبخند زیبای خود پس از انجام ارتودنسی اطمینان داشته باشید پیشنهاد ما به شما کلینیک دندانپزشکی ترنج است دکتر سهراب آصفی متخصص ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی ترنج در تهرانپارس شرق تهران فعالیت دارند

رضایت مشتریان و نمونه کارهای ارتودنسی که در سایت در صفحه نمونه کارها قرار داده شده است خود نشان دهنده رضایت بیماران و کیفیت درمان انجام شده است و اعتبار و تجربیات موفق در زمینه ارتودنسی افتخار ماست

انتخاب یک متخصص ارتودنسی با تجربه در نتیجه درمان شما تاثیر به سزایی دارد برای هر کدام از روش های ارتودنسی مثل لینگوال ، ثابت و نامرئی و … متخصص ارتودنسی را انتخاب کنید و با خیال راحت و آسوده مراجعات پی در پی خود را که توسط کلینیک رزرو می شود انجام دهید

ارتودنسی دندان (Orthodontic) را این گونه می توان تعریف کرد که از دو ریشه ارتو، و دنسی تشکیل می شوند.

ارتو یعنی صاف کردن و دنسی به معنای دندان می باشد.

باید بدانید که ارتودنسی علم و تخصص بسیار وسیعی دارد و در بیشتر موارد درمان هایی که در حیطه ارتودنسی انجام می شوند به قدری حیرت انگیزند که فقط می توان آن ها را معجزه علم دندانپزشکی دانست.

از این رو ارتودنسی اولین شاخه تخصصی در علم دندانپزشکی و دومین تخصص در کل دنیای دندانپزشکی است که مشکل بیمارانی که از نامرتب بودن دندان هایشان رنج می برند را به راحتی حل می کند.

چرا ارتودنسی در تهرانپارس و کلینیک دندانپزشکی ترنج را انتخاب کنم؟

کلینیک دندانپزشکی ترنج درمان انواع ارتودنسی دندان را توسط دکتر سهراب آصفی متخصص ارتودنسی و استاد دانشگاه همراه با پیش پرداخت کم و اقساط بلند مدت به شما ارائه میدهد

15% تخفیف ویژه و مشاوره رایگان
جهت مشاوره رایگان و برخورداری از تخفیف 15 % ارتودنسی در تهرانپارس با ما تماس بگیرید یا داخل واتس اپ برای ما پیغام بگذارید

09196599211

02177737762

انواع ارتودنسی (Orthodontics)

تشخیص اینکه شما به کدامیک از ارتودنسی های زیر نیاز دارید توسط متخصص و ارتودنتیست شما انجام میشود.

ارتودنسی ثابت :

معمولا ارتودنسی ثابت دندان در افراد بالای 12 سال قابل انجام می باشد. در نوع ارتودنسی ثابت دندان در ارتودنسی دندان براکت‌ها توسط چسب مخصوص ارتودنسی به دندان های بیمار چسبانده می شوند.

ارتودنسی نامریی:

ارتودنسی نامرئی دندان به هر نوع ارتودنسی غیر قابل دید گفته می شود. مانند: ارتودنسی با clear aligner ها ، ارتودنسی با براکت های سرامیکی ، ارتودنسی لینگوال از این رو ارتودنسی معمولی که با براکت های فلزی انجام می شود ارتودنسی مرئی می باشد.

ارتودنسی دیمون :

نکته مهم درباره ارتودنسی دیمون دندان این است که استفاده از ارتودنسی دیمون برای متخصص ارتودنسی راحت تر از ارتودنسی معمولی با براکت های فلزی است. چرا که نیازی به حلقه های الاستومری (اورینگ) دور براکت ها نیست و براکت خود به خود کیپ می شود.

ارتودنسی لینگوال :

درواقع در ارتودنسی لینگوال دندان، سیم‌ها و براکت‌های فلزی در سطح پشتی دندان هستند و به طرف زبان قرار می گیرند.

ارتودنسی فانشکنال:

درمان های ارتودنسی فانکشنال یکی از زیر شاخه های جالب ارتودنسی است که شاید بیشتر مردم با آن آشنایی نداشته باشند. ارتودنسی فانکشنال در اصل ترغیب یا ممانعت از رشد فک بالا یا پایین به اهداف درمانی می باشد

ارتودنسی متحرک:

ارتودنسی متحرک دندان معمولا برای اصلاح جزئی دندان یا ناهنجاری فک استفاده می شود ارتودنسی متحرک دندان به صورتی می باشد که فرد می تواند در آن بریس های ارتودنسی دندان را در آورد و دوباره در جای خود قرار دهد.

ارتودنسی اطفال:

ارتودنسی کودکان راحت تر و سریع تر انجام می شود زیرا در سنین کودکی رشد و تکامل استخوان و فک کامل نشده است و دندان ها به راحتی می توانند جا به جا شوند تا به جایگاه استاندارد خوب دست یابند.

قبل و بعد از انجام ارتودنسی در کلینیک ترنج

ارتودنسی در تهرانپارس
مرحله اولیه درمان ارتودنسی در تهرانپارس
مرحله اولیه درمان ارتودنسی در تهرانپارس
ارتودنسی در شرق تهران
مرحله نهایی درمان ارتودنسی در تهرانپارس
مرحله نهایی درمان ارتودنسی در تهرانپارس

من چه زمانی به درمان ارتودنسی دندان نیاز دارم ؟

شما باید زمانی که با مشکلات واضح فکی مثل بزرگی یا کوچکی فک بالا یا پایین بودن فک مواجه شدید، یا اینکه فک بالا و پایینتان خیلی عقب رفته یا خیلی جلو آمده است و یا زمانی که مشکلات دندانی مثل نامرتبی دندان ها، عدم رویش تعدادی از دندان هایتان، دندان های نهفته ،دندان های فاصله دار و… وجود دارند. به ارتودنتیست مراجعه کنید همچنین بهتر است بدانید که بیماران دارای مشکلات سندرمی ناحیه فک و دهان و همچنین بیماران شکاف لب و کام نیز برای درمان مشکلات فکی دندانی خود باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

مراحل درمان ارتودنسی دندان در تهرانپارس چگونه است ؟

 1. رادیوگرافی و قالب گیری
 2. اقدام اولیه
 3. قرار دادن بریس
 4. تنظیم ماهی یک بار
 5. دراوردن بریس
 6. قرار دادن پلاک

قبل از ارتودنسی باید بدانید

جالب است بدانید که ارتودنسی از آن دسته از درمان های دندانپزشکی می باشد که به دلیل طولانی بودن مدت زمان درمان امکان بروز برخی مشکلات در طی آن وجود دارد در انتخاب این روش درمان و مدت زمان آن یک متخصص با تجربه ارتودنسی می تواند بیمار را راهنمایی کند انتخاب یک وسیله ارتودنسی مناسب هر فرد و طرح درمان ویژه او تنها توسط پزشک با تجربه تجویز می‌شود در ادامه مطلب به نکاتی که قبل از ارتودنسی دندان لازم است بدانید اشاره می کنیم :

1_ در درمان ارتودنسی (Orthodontic treatment) به ندرت مشکلات اورژانسی پیش می ‌آید، اما لازم به ذکر می باشد که اگر احساس کردید که باید هر چه زودتر به متخصص ارتودنسی (ارتودنتیست) مراجعه کنید توصیه می شود این کار را انجام دهید گاهی در صورت شکستن و آسیب دیدن وسایل ارتودنسی ممکن است این نیاز به مراجعه در شما ایجاد شود

2_ معمولا درد از عوارض درمان ارتودنسی نیست متخصص ارتودنسی بهترین کلینیک ارتودنسی در شرق تهران  می داند که برای هر فرد چگونه درمان را پیش ببرد تا بدون عوارضی چون تحلیل ریشه، درد، تحلیل استخوان و … درمان به انجام برسد

3_  در شروع درمان ارتودنسی ممکن است خراش ها و آزردگی  هایی برروی پوشش مخاطی دهان به وجود آید که جای نگرانی نیست این آزردگی ها به دلیل وسایل ارتودنسی ثابت هستند. درمان آن ها، استفاده از موم محافظ است که روی این وسایل به تشخیص متخصص ارتودنسی قرار داده می شود

4_ یکی دیگر از عوارضی که در طول مدت درمان ارتودنسی مشاهده می ‌شود ایجاد لکه‌ های سفید روی دندان‌ ها است. مهم است بدانید که این مشکل در اثر رعایت نکردن اصول بهداشتی در طولانی مدت رخ می ‌دهد. لکه ‌های سفید بیشتر در اطراف براکت ‌های ارتودنسی در دهان شما ایجاد می ‌شوند نکته قابل توجه این است که اگر به این لکه ‌ها توجهی نشود ممکن است به پوسیدگی دندان‌ هایتان منجر شوند

5_ رعایت بهداشت دهان و دندان در طی درمان ارتودنسی اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند. التهاب لثه ‌ها یکی دیگر از عوارضی است که نتیجه اهمیت ندادن به اصول بهداشتی است. با پیدایش التهاب، سرعت حرکت‌ دندان ‌ها کمتر می‌شود و روند درمان به تعویق می ‌افتد.به یاد داشته باشید که التهاب های لثه می ‌توانند موجب آسیب ‌های جبران ناپذیری شوند.

قبل از انجام ارتودنسی چه کارهایی انجام دهیم؟

در این خصوص باید این را بدانید که، با نصب وسایل ارتودنسی بر روی دندان ها، خصوصا ارتودنسی ثابت، تجمع باکتری و مواد غذایی دور براکت ها بیشتر می شود.

این امر می تواند زمینه را برای ایجاد پوسیدگی دندان ها و با التهاب لثه فراهم کند. از اینرو توصیه می گردد که قبل از شروع درمان ارتودنسی، تمامی دندان های پوسیده ترمیم (Restore) گردند و در صورت نیاز جرم گیری (Scaling) برای بیمار انجام شود.

این کار سبب می شود که تعداد باکتری های پوسیدگی زا و یا عامل ایجاد التهاب لثه در دهان کاهش یابد یا به تبع آن احتمال ایجاد پوسیدگی دندانی و یا التهاب لثه در طی درمان ارتودنسی کاهش یابد.

بعد از انجام درمان ارتودنسی برای بهداشت دهان و دندانم چه کارهایی باید انجام بدهم ؟

1_ به یاد داشته باشید زمانی که در دوره انجام درمان ارتودنسی هستید برای مراقبت بیشتر مسواکی که استفاده می کنید زبر نباشد.

2_به یاد داشته باشید که پس از هر وعده غذایی به صورت مرتب و هر بار حداقل 3 دقیقه مسواک کنید.

3_ زمانی که مسواک می زنید دقت نمائید که روی تک تک دندان ها و فواصل بین آن ها و روی وسایل ارتودنسی دندان نیز مسواک شود.

ارتودنسی ارزان در تهرانپارس

تنها با ما تماس بگیرید مشاوره رایگان دریافت کنید و نوبت خود را رزرو کنید تا علاوه بر دریافت راهنمایی برای انتخاب بهترین روش درمان، از تخفیف ویژه هم استفاده نمایید.

جالب است بدانید که درمان ارتودنسی دندان به اضافه اصلاح نامرتبی دندان ها و پرکردن فاصله های دندانی قسمت های پایین صورت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود تا :

 1. لبخندی زیبا داشته باشید.
 2. کشیدگی صورتتان کم می شود.
 3. صورت گرد را کشیده می کند.
 4. لب های باریک را برجسته می کند
 5. و همچنین فرم لب و ارتفاع بینی تا چانه را اصلاح می کند.

درمان ارتودنسی باعث پوسیدگی دندان ها می شود؟

این یک باور غلط می باشد که درمان ارتودنسی سبب پوسیدگی دندان ها می شود. جنس براکت های ارتودنسی از استیل زنگ نزن می باشد. این فلز برای ساخت قاشق و چنگال نیز استفاده می شود. و همانطور که همگی باور داریم که قاشق و چنگال نمی تواند سبب پوسیدگی دندان ها شود، براکت های ارتودنسی نیز نمی توانند باعث ایجاد پوسیدگی دندانی (Caries) شوند.

علت اصلی ایجاد پوسیدگی های دندانی باکتری های دهان می باشند. از آن جایی که نصب وسایل ارتودنسی سبب گیر بیشتر مواد غذایی و تجمع باکتری ها اطراف براکت ها می شود، از این رو در رعایت هرچه بیشتر بهداشت دهان و دندان در طی درمان ارتودنسی بیش از قبل توصیه می گردد. به این دلیل توصیه می شود که بیماران ارتودنسی حداقل سه بار در روز مسواک بزنند. و از دهانشویه سدیم فلوراید جهت پیشگیری از ایجاد پوسیدگی و از دهانشویه کلرهگزیدین جهت جلوگیری از ایجاد التهاب لثه استفاده نمایند.

همچنین بخوانید

ژنژیویت بیماری لثه

ژنژیویت بیماری لثه در ابتدا با باکتری هایی که به سطح دندان ها چسبیده اند آغاز می شود، و به مرور زمان …

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *