Search
Close this search box.

باندینگ دندان

بسیاری از افراد برای اینکه لبخند زیباتری داشته باشند به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند و به دنبال روش‌های زیبایی دندان هستند. یکی از روش‌هایی که معمولاً برای زیبایی دندان‌ها استفاده می‌شود، باندینگ دندان است. این روش درمانی دندان دارای انواع مختلفی است.

برای مشاوره و معاینه رایگان توسط متخصص فرم زیر را تکمیل نمایید، پذیرش کلینیک برای هماهنگی زمان دقیق معاینه با شما تماس خواهد گرفت.

از انواع آن می‌توان به باندینگ دندان نیش اشاره کرد. گاهی افرادی را مشاهده می‌کنیم که دندان نیش آن‌ها شکسته است. در این صورت استفاده از این روش کمک می‌کند تا دندان آن‌ها ترمیم شود و شکل ظاهری زیباتری پیدا کند. در این مطلب سعی داریم تا به باندینگ دندان بپردازیم. با ما همراه باشید.

باندینگ دندان چیست؟

درباره باندینگ دندان clevelandclinic می‌نویسد که:

Dental bonding is a cosmetic procedure that uses a tooth-colored composite resin material to enhance your smile. This procedure is used to repair chips, close down gaps or change the shape and color of a tooth.

clevelandclinic
فرآیند باندینگ دندان

لازم است گفته شود که باندینگ دندان یکی از روش‌های ترمیمی است که در آن به وسیله مواد رزینی دندانپزشک سعی می‌کند تا نواقص دندان را برطرف کند.

در این روش شما می‌توانید به راحتی باندینگ را انجام دهید و دندان خود را ترمیم کنید و لبخند زیباتری داشته باشید. لازم است گفته شود که برای انجام این کار لازم است تا به دندانپزشکی مراجعه کنید.

دندانپزشک پس از معاینه دندان شما با توجه به رنگ دندان و همچنین سلیقه شما، شروع به فرم دادن باندینگ بر روی دندان شما می‌کند.

لازم است گفته شود که باندینگ دندان شکسته برای افرادی که دندان‌های آن‌ها شکسته یا لب پر شده است بسیار کاربرد دارد.

همان‌طور که می‌دانید دندان‌ها نقش مؤثری را در زیبایی دهان ایفا می‌کنند. لازم است گفته شود که گاهی افرادی را مشاهده می‌کنیم که تعدادی از دندان‌های آن‌ها از سایر دندان‌ها بلندتر است.

با استفاده از این روش تمامی نواقص دندان برطرف می‌شود و دیگر جای نگرانی باقی نمی‌ماند. در این مرحله دندانپزشک سعی می‌کند تا در ابتدا سطح دندان‌ها را هم سطح کند و پس از آن با استفاده از مواد رزینی کامپوزیت بلندی دندان‌ها را به یک اندازه تبدیل کند.

قیمت باندینگ کامپوزیت

یکی از مواردی که باعث می‌شود تا افراد از استفاده از روش‌های درمانی و زیبایی دهان و دندان خودداری کنند، هزینه‌های مربوط به آن است.

قیمت باندینگ کامپوزیت با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. از عواملی که بر روی هزینه مربوط به باندینگ دندان تأثیر می‌گذارند می‌توان به مواردی از جمله: شرایط دندان، تعداد دندان‌هایی که باید ترمیم شوند اشاره کرد.

همچنین دستمزد پزشک از مواردی است که بر روی قیمت باندینگ تأثیر گذار خواهد بود. لازم است گفته شود که اغلب افراد به دلیل کمبود بودجه در پرداخت هزینه دندانپزشکی با مشکل روبه‌رو می‌شوند؛ بنابراین شما می‌توانید با کارشناسان بیمه صحبت کنید تا اطلاعاتی در رابطه با پوشش بیمه درباره هزینه‌های مربوط به دندانپزشکی به دست آورید.

باندینگ دندان چگونه است؟

درباره این موضوع که باندینگ دندان چگونه است، لازم است گفته شود که باندینگ دندان بسیار سریع انجام می‌شود و در طی انجام آن شما دردی را احساس نمی‌کنید.

در انجام این کار نیازی به بی حسی وجود ندارد و این یکی از مزایای آن محسوب می‌شود. مراحل باندینگ دندان به این صورت است که باید در مرحله اول دندانپزشک دندان شما را معاینه می‌کند و با توجه به رنگ دندان شما، رنگ رزین کامپوزیت را انتخاب می‌کند.

در کلینیک ترنج معاینه دندانپزشکی رایگان انجام می‌شود، کافی است درخواست معاینه رایگان را ثبت نمایید.

پس از انجام این مرحله دندانپزشک سعی می‌کند تا رزین را با توجه به دندان شما آماده کند.

در این مرحله دندانپزشک سعی می‌کند تا سطح دندان شما را به سطحی زبر تبدیل کند. زیرا تبدیل سطح دندان به سطحی زبر این امکان را ایجاد می‌کند تا کامپوزیت به راحتی به دندان شما متصل شود.

پس از انجام این مرحله دندانپزشک رزین را بر روی سطح دندان قرار می‌دهد و به آن فرم می‌دهد.

پس از اینکه قسمت‌های آسیب دیده دندان مورد ترمیم قرار گرفت، در این مرحله نور فرابنفش بر دندان تابانده می‌شود.

لازم است گفته شود که گاهی افراد تصور می‌کنند که پس از خشک شدن باندینگ دیگر امکان تغییر فرم آن وجود ندارد.

لازم است بگوییم نیازی به نگرانی وجود ندارد زیرا پس از خشک شدن رزین هم شما می‌توانید با مشورت دندانپزشک فرم آن را تغییر دهید.

باندینگ دندان

مزایای باندینگ دندان

درباره مزایای باندینگ دندان در سایت healthline آمده است که:

Tooth bonding is simpler than other cosmetic dental procedures. So simple that this procedure doesn’t typically require anesthesia — unless you’re filling a cavity — and it doesn’t require multiple visits to the dentist.

https://www.healthline.com/health/dental-and-oral-health/teeth-bonding

برخی از مزایای دیگر این روش می‌توان به این موارد اشاره نمود.

حفاظت از مینای دندان:

لازم است گفته شود که در روش‌های دیگری که برای زیبایی دندان‌ها انجام می‌شود، گاهی امکان آسیب به مینای دندان وجود دارد. اما در این روش نیازی به تراشیدن بسیار زیاد دندان‌ها وجود ندارد و انجام این کار باعث می‌شود تا مینای دندان شما حفظ شود. لازم است گفته شود که با استفاده از این روش می‌توانید باندینگ دندان فاصله دار انجام دهید و فاصله میان دندان‌های خود را پر کنید.

دارا بودن خاصیت ترمیم پذیری:

در بسیاری از روش‌های دیگری که برای زیبایی دندان‌ها انجام می‌شود مانند لمینت سرامیکی، امکان ترمیم وجود ندارد. این به این معنی است در صورتی که دندان شما با مشکل روبه‌رو شود لازم است تا مجدد لمینت انجام شود. در صورتی که با استفاده از باندینگ دندان، شما به راحتی می‌توانید دندان‌های خود را ترمیم کنید.

دارا بودن هزینه درمانی کمتر:

این روش با هزینه بسیار کمی در مقایسه با روش‌های دیگر زیبایی دندان انجام می‌شود. این به این معنی است که دیگر لازم نیست نگران پرداخت هزینه زیاد و گزافی برای آن باشید.

همچنین از مزایای دیگر آن می‌توان به انجام آن تنها در یک جلسه اشاره کرد. انجام این کار نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و معمولاً در زمانی یک تا دو ساعت انجام می‌شود.

معایب باندینگ دندان

پس از ارائه مزایا لازم است که به معایب باندینگ دندان بپردازیم.

تغییر رنگ

لازم است توجه داشته باشید که باندینگ دندان قابلیت تغییر رنگ دارد. بهتر است که در روزهای اول استفاده از این روش زیبایی دندان‌ها، از نوشیدن نوشیدنی‌هایی که دارای رنگ هستند مانند قهوه و همچنین نوشابه خودداری کنید.

همچنین لازم است که در روزهای ابتدایی از مصرف سیگار اجتناب کنید. بهتر است در صورتی که از مواد غذایی دارای رنگ استفاده کردید، مسواک بزنید تا در طولانی مدت رنگ مربوط به باندینگ حفظ شود.

طول عمر

انجام این روش در مقایسه با روش‌های درمان دیگری که برای زیبایی دندان انجام می‌شود طول عمر کمتری دارد. کمتر بودن میزان دوام آن می‌تواند یکی از معایبی باشد که افراد از انجام آن خودداری می‌کنند. برای بیشتر کردن طول عمر این روش بهتر است که افراد، توجه زیادی به رعایت بهداشت دهان و دندان خود داشته باشند.

آسیب پذیری

اغلب گفته می‌شود که میزان آسیب پذیری این روش در مقایسه با روش‌های دیگری که برای زیبایی دندان‌ها به کار گرفته می‌شوند، بیشتر است. بسیار دیده می‌شود که افراد از لمینت سرامیکی استفاده می‌کنند و به راحتی از غذاهای سخت میل می‌کنند. لازم است توجه داشته باشید که با استفاده از باندینگ باید توجه بسیار زیادی به غذاهای مصرفی داشته باشید. زیرا خوردن غذاهای سخت امکان آسیب به آن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود تا مجدد آن را ترمیم کنید.

باندینگ دندان در شرق تهران

همان‌طور که گفته شد باندینگ دندان  روشی بسیار عالی برای ترمیم دندان‌های شما به شمار می‌رود. این روش دارای مزیت‌های بسیار زیادی است و این امر باعث می‌شود تا افراد زیادی به دنبال این روش درمانی برای دندان‌های خود باشند.

با استفاده از این روش درمانی شما به راحتی می‌توانید دندان‌های شکسته و لب پر شده خود را ترمیم کنید و دندان‌هایی صاف و یک دست داشته باشید.

انجام این کار باعث می‌شود تا حس شادابی و نشاط را به دندان‌های خود هدیه ببخشید و لبخند زیباتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باندینگ دندان در شرق تهران

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.