Search
Close this search box.

5 معیار مهم برای انتخاب یک دندانپزشک خوب

یافتن دندانپزشک خوب برای انجام خدمات درمانی و زیبایی دندان همواره یکی از دغدغه‌ های بسیاری از ما می‌باشد. اغلب ما به طور متوسط یک یا دو بار خراب شدن و آسیب دیدن دندان را تجربه کرده و یا برای زیبایی دندان های خود به دندانپزشک مراجعه کرده ایم. پس از این که به دندانپزشک مراجعه می کنید، دندانپزشک در ابتدا دندان های شما را معاینه می کند و بنا به علم خود اقدام به جراحی، پر کردن و یا عمل های زیبایی دندان می کند.

انتخاب یک دندانپزشک خوب به خصوص در خدمات زیبایی، تا حد زیادی روی سلامت دندان های شما تاثیر گذار خواهد بود و باید در این مورد دقت کافی را داشته باشید. برای انتخاب یک دندانپزشک خوب معیار های زیادی وجود دارد. در این مطلب مهم ترین معیار های انتخاب یک دندانپزشک خوب را به شما معرفی خواهیم کرد.

یک دندانپزشک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب

همان طور که گفتیم برای انتخاب یک دندانپزشک خوب معیار های زیادی وجود دارد. اکنون 5 مورد از مهم ترین ویژگی های یک دندانپزشک خوب را با هم بررسی خواهیم کرد.

تجربه و میزان سابقه کاری دندانپزشک

یکی از عواملی که یک شخص را در کار خود حرفه ای می کند، گذر زمان است. داشتن سابقه کاری بالا برای یک دندانپزشک می تواند به معنای حرفه ای بودن او در شاخه خود باشد. اما دقت کنید که نمی توان به یک دندانپزشک، صرفا بنا به تجربه و سابقه کاری بالا اعتماد 100 درصد کرد. تجربه گاهی اوقات سبب بهبود کار فرد نخواهد شد؛ بنابراین فاکتور های دیگر را نیز برای انتخاب یک دندانپزشک خوب در نظر بگیرید.

استفاده از تکنولوژی های بروز

بهتر است قبل از این که به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید، بررسی کنید که آیا این کلینیک از دستگاه های بروز و برگرفته از تکنولوژی مدرن استفاده می کند؟ استفاده از تکنولوژی به دندانپزشک این امکان را می دهد که به طور دقیق تری وضعیت لثه، فک و دندان شما را بررسی کند. استفاده از دستگاه هایی مانند دستگاه های اسکن سه بعدی نیز سبب می شود که احتمال بروز خطای انسانی به شدت کاهش پیدا کند. همچنین استفاده از تکنولوژی مدرن سبب می شود که درد ناشی از درمان نیز به حداقل رسیده و مدت زمان دوره درمان تا حدی کاهش پیدا کند. برای بررسی وضعیت بروز بودن یک کلینیک می توانید به سایت رسمی آن مراجعه کنید و بررسی های لازم را انجام دهید و یا از دوستان و آشنایانی که قبلا به این کلینیک رفته اند در این باره سوال کنید.

کیفیت خدمات

ارائه خدمات با کیفیت در هر صنف و حوزه ای سیل مشتریان را به سوی ارائه دهنده خدمات روانه می کند. دندانپزشکی که خدمات خوبی ارائه می دهد نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگام مراجعه به یک دندانپزشک، کیفیت خدمات او را مورد بررسی قرار دهید. خصوصا در مورد عمل های زیبایی دندان همچون لمینت دندان، باید به خوبی این بحث را مورد بررسی قرار دهید. برای پی بردن به کیفیت کار دندانپزشک، می توانید از طریق وبسایت دندانپزشک و خواندن نظرات بیماران قبلی در این مورد تا حد زیادی اطلاعات کسب کنید. همچنین اگر پزشک مورد نظر شما تا حدودی شناخته شده باشد می توانید با سرچ کردن نیز به نتیجه های خوبی برسید.

رضایت بیماران قبلی

در هر حوزه ای وقتی قصد دارید کسب و کار و یا شخصی را از جهات مختلف بررسی کنید و زیر ذره بین قرار دهید، قبل از هر چیزی به نظرات مشتریان قبلی او توجه کنید. در مورد انتخاب یک دندانپزشک خوب نیز بهتر است قبل از مراجعه، نظرات بیماران قبلی که تجربه درمان نزد این شخص را داشته اند را جویا شوید. اگر به شخصه دندانپزشک خاصی را مدنظر دارید، برای مشاهده نظرات بیماران قبلی وی می توانید به وبسایت رسمی او مراجعه کنید؛ اما در صورتی که شخص خاصی را مدنظر ندارید، بهتر است در وهله اول از دوستان و آشنایان خود بخواهید که یک دندانپزشک خوب را به شما معرفی کنند. قطعا اولین نامی که به ذهن آنها می رسد بهترین تجربه درمان را برایشان رقم زده است و شانس زیادی دارید که این مطلب برای شما نیز صادق باشد.
حتما از دوستان خود بپرسید که برای چه کاری به دندانپزشک مراجعه کرده اند؟ در صورتی که دوستان شما برای انجام خدمات اولیه دندان مانند کشیدن دندان نزد دندانپزشک رفته باشند و شما قصد داشته باشید برای انجام خدمات زیبایی دندان به او مراجعه کنید، مشاوره دوستان شما نمی تواند چندان کارساز باشد. در چنین مواقعی بهتر است برای یافتن یک دندانپزشک زیبایی خوب به کسانی مراجعه کنید که چنین خدماتی را دریافت کرده اند.

بهداشت محیط درمان

این روز ها شیوع ویروس کرونا، همه اصناف و اقشار جامعه را تحت تاثیر قرار داده است و در بسیاری از کار های روزمره ما تداخل ایجاد کرده است. شیوع این ویروس در بیمارستان ها بسیار سریع تر بوده و در کلینیک های دندانپزشکی نیز کم تر از آن نیست. برای حفظ سلامت خود بهتر است به بهداشت محیط کلینیک بسیار دقت کنید تا از بیمار شدن خود و به دنبال آن اطرافیانتان جلوگیری کنید. دقت داشته باشید که در محیط درمان، همه افراد اعم از پرسنل و شخص دندانپزشک از ماسک و دستکش تمیز استفاده کنند و مایع ضد عفونی کننده در آن محیط وجود داشته باشد.

اگر ساکن تهران هستید باید بدانید که کلینیک دندانپزشکی ترنج یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی در تهرانپارس بوده که از نظر رعایت بهداشت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. هنگامی که به کلینیک مراجعه می کنید، تا زمانی که وارد اتاق کار دندانپزشک نشده اید، ماسک خود را برندارید. پس از تکمیل کار دندانپزشک، ابتدا دست های خود را با آب و صابون بشویید و سعی کنید پس از آن تا حد امکان از تماس با اجسام اطراف خود، مخصوصا تجهیزات پزشکی به شدت خودداری کنید. پس از شستن دست ها مجدد ماسک بزنید و تا زمانی که از کلینیک خارج نشده اید ماسک را از صورت خود برندارید.

کلینیک ترنج ، ارائه دهنده بهترین خدمات دندانپزشکی در تهرانپارس

کلینیک ترنج ، ارائه دهنده بهترین خدمات دندانپزشکی در تهرانپارس

کلینیک دندانپزشکی ترنج در حال حاضر یکی از کلینیک های دندانپزشکی خوب در شرق تهران می باشد. کلینیک ترنج با بسیاری از دندانپزشکان و متخصصین خوب در شرق تهران همکاری کرده و شما می توانید با اطمینان برای رزرو نوبت اقدام کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 معیار مهم برای انتخاب یک دندانپزشک خوب

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.