چگونه لبخند جذابی داشته باشیم؟

یکی از رفتارهایی که باعث افزایش جذابیت افراد می‌ شود، لبخند زدن است. لبخند زدن و داشتن لبخند جذاب همراه با دندان های زیبا و مرتب باعث می‌ شود شما فردی مثبت و دوست‌ داشتنی در میان اطرافیان به‌ نظر برسید. با لبخند زدن اثرات عاطفی و ارتباطی مثبتی به‌ شکل ناخودآگاه و تلویحی در دیگران ایجاد می‌ کنید. لبخند جذاب کلید موفقیت شما در رابطه‌ های مختلف خواهد بود.

ما لبخند جذاب را به شما هدیه می دهیم.

برای داشتن دندان هایی با خط لبخند جذاب و زیبا باید ابتدا نامنظم بودن دندان ها را اصلاح کنیم وسپس با انجام درمان های دندانپزشکی مانند درمان ارتودنسی دندان می توان آن ها را مرتب کرد و همچنین ظاهر دندان ها را با استفاده ازدرمان های لمینت دندان ، ونیر کامپوزیت بهبود بخشید.

یادآوری : جالب است بدانید که تحقیقات مختلف نشان می‌ دهد که افرادی که خنده رو هستند و لبخند به لب دارند، دوست‌ داشتنی‌ تر و جذاب شناخته می‌ شوند، اما افراد با چهره‌ اخمو و غمگین زیاد طرفداری ندارند و نفوذ ناپذیر به‌ نظر می‌ رسند. حالت چهره‌ ما وقتی اخمو هستیم، پیام‌ هایی ناخودآگاه به محیط می‌ فرستد و به‌ طور ضمنی اعلام می کند که میلی به برقراری ارتباط با دیگران ندارد.

در طراحی یک طرح لبخند جذاب و متناسب عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌شود :

1_ فرم لب‌ ها

2_ محل و فرم دندان‌ ها

3_ اندازه و نسبت فک به صورت

4_ شکل کلی قوس دندان‌ های بالا و پایین

و همچنین میزان دیده‌ شدن لثه و دندان‌ ها در حین لبخند زدن

یه یاد داشته باشید که عوامل مختلفی از شکل دندان‌ ها گرفته تا فرم فک و شکل صورت، و حتی شخصیت و نحوه رفتار و برخورد هر فرد در پیاده‌ سازی یک طرح لبخند مناسب برای هر چهره حائز اهمیت است. از جمله مهم است دندانپزشکی که مهارت کافی در طراحی لبخند زیبا داشته باشد می‌ تواند با هدیه دادن لبخندی جدید به شما تأثیر غیرقابل انکاری در شخصیت‌ شناسی چهره داشته باشد.

قابل ذکر است که ارزیابی شکل صورت یکی از شاخص‌ های تأثیرگذار در طرح لبخند ایده‌ آل برای هر فرد است. همانطور که می دانید صورت هر فرد شکل خاصی دارد. بعضی صورت‌ ها گرد است، بعضی مربعی، و بعضی از صورت ها نیز فرم مثلثی دارد.صورت شما هر کدام از این شکل‌ ها که باشد، یک طراحی درست و متناسب می‌ تواند طرح لبخند شما را در هارمونی با چهره و شخصیتتان بسازد.

به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در زیبایی لبخند شما بسیار تاثیر گذار باشد رنگ دندان هایتان است. اگر دارای دندان های خراب و شکسته ای هستید و می خواهید اقدام به پر کردن دندان های خود کنید به توصیه کلینیک دندانپزشکی ترنج برای حفظ زیبایی از مواد کامپوزیتی استفاده نمایید که هم رنگ دندان باشند. دندان هایی که تیره هستند و یا رنگ پریده می باشند به مانند ظاهر دندان های پیر و فرسوده می باشند و همین می تواند مانع داشتن لبخند زیبا برای شما باشد.

مراقبت های توصیه شده دهان و دندان برای داشتن لبخند جذاب :

بهتر است به یاد داشته باشید که داشتن دندان های سالم باعث می شود لبخند جذابتری داشته باشید.

1_ هر روز نخ دندان بکشید :

روزی یکی دوبار قبل از مسواک زدن نخ دندان بکشید. نخ دندان کشیدن باعث می شود پلاک های باقی مانده بین دندان ها را از بین برده و از خراب و زرد شدن آن ها جلوگیری می کند.

2_ روزی دوبار مسواک بزنید :

سعی کنید روزانه 2 دفعه و هر بار حداقل 2 تا 3 دقیقه مسواک بزنید تا دندان هایی سالم و تمیز داشته باشید.برای نتیجه بهتر، از خمیردندان های حاوی فلوراید استفاده کنید.

3_ از سفید کننده های خانگی استفاده کنید :

می توانید برای سفید کردن دندان های خود و همچنین داشتن لبخندی جذاب تر از سفید کننده های خانگی به صورت کوتاه مدت و محدود استفاده کنید.

4_ از مواد ایحاد کننده لکه روی دندان هایتان پرهیز کنید :

قهوه، چای و نوشیدنی های الکلی باعث تولید لکه روی دندان می شوند. بنابراین، سعی کنید این موارد را کمتر مصرف کنید.

خط لبخند برای داشتن لبخند جذاب :

برای درمان و اصلاح زیبایی خنده و داشتن لبخندی زیبا و جذاب در کلینیک دندانپزشکی ترنج در تهرانپارس یا Unique Smile به صورت ایده آل بایستی خط فرضی که لبه دندان های بالا را از طرفی به طرف دیگر دنبال کرده و با توجه به حالت و شکل منحنی لب در هنگام لبخند زدن تغییراتی اعمال کرد. بهتر است بدانید که این تغییرات باعث می شوند خط لبخند به صورت ایده آل و استاندارد در بیاید. طول خط لبخند رابطه مستقیمی با طول دندان ها دارد که این طول دندان ها به عنوان یک شاخص اصلی در این شیوه درمان زیبایی به حساب می آید.

کارهایی که جهت داشتن لبخند زیبا و جذاب شما، انجام می پذیرد شامل موارد زیر می شوند :

رنگ دندان ها
ایجاد هماهنگی و داشتن توازن میان دندان ها
تنظیم موقعیت قرارگیری دندان ها نسبت به یکدیگر

توصیه کلینیک دندانپزشکی ترنج برای داشتن لبخندی جذاب :

برای افزایش طول عمر دندان هایی که درمان شده اند تا لبخند جذابی را به شما هدیه دهند مهم است که مراقبت های لازم تجویز شده توسط دندانپزشک خود را رعایت کنید. رعایت نکاتی که برای سلامتی دندان ها ارائه می شود نیز از طرف بیمار لازم و ضروری می باشد.

همانطور که در مطالب بالا گفته شده داشتن لبخندی زیبا و جذاب در زندگی هر فرد از لحاظ شخصی و همچنین اجتماعی بسیار تاثیر گذار است از این رو برای افزایش جذابیت و تبدیل شدن به فردی دوست داشتنی و مثبت، لبخند زدن و داشتن لبخندی جذاب معجزه می کند همچنین برای داشتن رابطه های موفق و ارتباط موثر با دیگران داشتن لبخندی زیبا مهم و اساسی است.

بدون شک می توان گفت که یکی از فاکتور‌های موثر بر زندگی اجتماعی و حتی میزان موفقیت افراد، به میزان اعتماد به ‌نفس آن ها بستگی دارد. داشتن لبخند جذاب می ‌تواند عزت ‌نفس و به دنبال آن اعتماد به ‌نفس مناسبی را برای فرد به دنبال داشته باشد که همین امر بر کیفیت زندگی او موثر خواهد بود.

اصول یک لبخند زیبا :

1_ دیده شدن دندان های ثنایا

2_ میزان دیده شدن لثه

3_ قوس لبخند

4_ عرض لبخند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *