ترمیم و پرکردن دندان کلینیک دندانپزشکی ترنج
فلکه دوم تهرانپارس ، فرجام شرق ، روبروی اداره برق

ترمیم و پرکردن دندان در کلینیک دندانپزشکی ترنج

 

(طرح لبخند در شرق تهران)

همانطور که می دانید پوسیدگی دندان یک بیماری باکتریایی دندانی است که از شایع ترین اختلالات سلامت محسوب می شود. اغلب افرادی که دچار پوسیدگی دندانی می شوند در سنین کودکی یا بلوغ قرار دارند البته قابل به ذکر است که پوسیدگی دندان را در همه سنین مشاهده می کنیم. برای ترمیم دندان پوسیده، دندانپزشک شما قسمت پوسیده دندان را برداشته و سپس ناحیه ی خالی شده دندان را با ماده خاصی پر می کند.

مراحل پرکردن دندان در کلینیک دندانپزشکی ترنج :

در کلینیک دندانپزشکی ترنج ابتدا دندانپزشک نواحی اطراف دندان پوسیده را بی حس می کند. سپس از یک وسیله برشی مانند مته و یا لیزر برای برداشتن قسمت پوسیده شده دندان استفاده می کند. انتخاب ابزار این کار بستگی به سطح راحتی دندانپزشک، آموزش، و موقعیت و میزان پوسیدگی دارد. سپس در مرحله بعد دندانپزشک محل خالی شده از پوسیدگی را برای اطمینان از حذف کل پوسیدگی بررسی می کند. پس از آن به منظور آماده سازی دندان برای مرحله پر کردن، این حفره از باکتری ها و  باقی مانده های پوسیدگی پاک می شود. در صورتی که این پوسیدگی نزدیک ریشه دندان باشد، ممکن است دندانپزشکتان از گلس اینومر، رزین کامپوزیت یا مواد دیگر برای محافظت از عصب استفاده کند. پس از پرکردن این حفره تقریبا کار ترمیم دندانپزشک به پایان رسیده است و به صیقل دادن دندان می پردازد.

انواع ترمیم یا پرکردن دندان :

  •  پرکردگی‌ های فلزی

  •  پرکردگی‌ های همرنگ دندان

  • آمالگام

نگهداری و مراقبت از پرکردگی ها :

پس از پرکردن، دندان ممکن است حساس شده و دچار درد خفیفی شود اما پس از مدتی فروکش می کند. در کل پس از پرکردن دندان نباید از بهداشت دهان و دندان خود غافل شوید و از محصولاتی استفاده کنید که مختص دندان های حساس می باشند.

چه زمان باید پرکردگی ها را ترمیم کرد :

با اینکه پر کردگی ها بدون ترمیم هم می توانند سال ها دوام بیاورند اما ممکن است به مرور زمان به دلیل جویدن غذا ها فرسوده شوند. در صورتی که عاداتی مانند دندان قروچه و سایش دندان ها را دارید پر کردگی هایتان زودتر دچار فرسودگی می شوند و باید ترمیم شوند.