طراحی لبخند (کلینیک دندانپزشکی ترنج)
فلکه دوم تهرانپارس ، فرجام شرق ، روبروی اداره برق

طراحی لبخند

 

چگونه لبخند جذابی داشته باشیم

 

(کلینیک دندانپزشکی ترنج)

یکی از ویژگی هایی که باعث افزایش جذابیت افراد می‌ شود، لبخند زیبا است. لبخند زدن و داشتن لبخندی زیبا همراه با دندان های زیبا و مرتب باعث می‌ شود شما فردی مثبت و دوست‌ داشتنی در میان اطرافیان به‌ نظر برسید. با لبخند زدن اثرات عاطفی و ارتباطی مثبتی به‌ شکل ناخودآگاه و تلویحی در دیگران ایجاد می‌ کنید. داشتن یک لبخند زیبا ایجاد یک ارتباط دوستانه با همکاران و یا رییس خود را برای شما فراهم می کند. همچنین باعث می شود که شما در نظر همسر یا شریک عاطفی خود فردی جذاب به نظر برسید.

کلینیک دندانپزشکی ترنج توصیه می کند که برای داشتن خط لبخندی زیبا  ابتدا نامنظم بودن دندان ها را توسط درمان ارتودنسی اصلاح کنید و سپس با انجام درمان های دندانپزشکی مانند درمان های لمینیت دندان یا ونیر کامپوزیت ظاهر دندان ها یا رنگ آن ها را بهبود ببخشید.

مزایای طراحی لبخند :

R

دندان ها را سفیدتر و زیباتر کند

R

تراز دندان ها را باهم و همچنین با لب پایین شما متعادل کند

 

R

بیماری پوسیدگی دندان، بیماری های لثه ای، و عفونت دندان را کاهش دهد

R

چهره بیمار را سالم تر و جوان تر نشان دهد

R

 اعتماد به نفس بیمار را به طرز چشمگیری افزایش دهد

 

تکنیک طراحی لبخند در سه مرحله انجام می شود که به شرح زیر می باشد :

  •  مرحله اول : شامل دیجیتالی کردن مدل دندان های شما برای طرح درمان با استفاده از اسکن لیزری یا نوری است
  •  مرحله دوم : یک طراحی گرافیکی کامپیوتری با استفاده از نرم افزار سه بعدی در جهت بهبود ساختار های دندانی و ارتقای زیبایی لبخند صورت میگیرد
  •  مرحله سوم (آخر) : براساس اطلاعات بدست آمده از اسکن ، پروتز، لیمینیت در مدت زمان کوتاهی توسط دستگاه CAD-CAM تولید می شود.

در طراحی لبخند عوامل مختلفی در نظر گرفته می ‌شود که عبارت اند از :

  •  فرم  و بیرون زدگی لب‌ ها
  •   محل و فرم دندان‌ ها
  •  اندازه و نسبت فک به صورت
  •  شکل کلی قوس دندان‌ های بالا و پایین

 

انواع روش های طراحی لبخند :

 

طراحی لبخند با درمان بلیچینگ (سفید کردن دندان) :

درمان بلیچینگ یا (سفید کردن دندان) در کلینیک دندانپزشکی ترنج  یکی از روش های متداول برای اصلاح رنگ دندان های بد رنگ می باشد که سبب بهبود واضح طرح لبخند شما می شود. برای افرادی که به دنبال داشتن لبخندی زیبا با دندان های سفید و براق با صرف زمان بسیار کم هستند، مناسب است.

 

 طراحی لبخند با درمان لمینیت (لمینت) دندان : 

می توان گفت که درمان لمینت قابلیت اصلاح تعدادی زیادی از مشکلات زیبایی نظیر بد رنگی دندان ها، شکل و سایز بد دندان ها و یا شکستگی های دندانی را به منظور برای اصلاح طرح لبخند و طراحی لبخند زیبا دارد. لمینت ها پوسته‌ هایی سرامیکی با ضخامت نازک هستند که متناسب با شکل و ویژگی های دندانی هر شخص به صورت منحصر به فرد ساخته می شوند. و همچنین در ساخت این پوسته های نازک لمینت دندان از موادی با رنگ های طبیعی و یا روشن تر از رنگ دندان بیمار (بسته به خواست او) استفاده می شود. لمینت ها را در روی دندان ها چسبانده می کنند. تا مواردی مانند رنگ، ظاهر، اندازه و طول دندان ها را تغییر داده و برای فرد لبخندی گیراتر و زیباتر ساخته شود.

 

طراحی لبخند با درمان کامپوزیت ونیر دندان : 

استفاده از کامپوزیت ونیر، جذاب تر و ایمن تر از روش های قدیمی است که در آن ها از فلز برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. امروزه می توان پر کردگی های فلزی قدیمی دندان را با مواد کامپوزیت دندانی همرنگ دندان جایگزین کرد و به این ترتیب طرح لبخند را زیباتر جلوه داد. درمان ونیر کامپوزیت  در کلینیک دندانپزشکی ترنج موجب زیباسازی دندان و سفید کردن دندان می شود در بدون اینکه هیج تراشی بر روی دندان صورت گیرد و در این روش به دندان ها آسیبی وارد نمی شود. از دیگر مزایای دیگر این روش امکان ترمیم کامپوزیت ونیر در صورت شکستن یا لب پر شدن میباشد. 

 طراحی لبخند با درمان ارتودنسی دندان :

می توان گفت که طراحی لبخند با درمان ارتودنسی دندان از بهترین روش های طراحی لبخند می باشد چرا که هیچگونه تغییر یا دست کاری در سطوح دندانی ایجاد نمی شود و کاملا مناسب دندان هایی می باشد که کاملا خوشرنگ و زیبا هستند و فقط دچار نامرتبی می باشند که با انجام روش ارتودنسی مرتب می شوند. در طی درمان ارتودنسی دندانذهای خود بیمار به موقعیت ایده آل شان حرکت داده میذشوند. از مزایای این روش عدم آسیب به دندان ها (تراشیده شدن)، و پایداری درمان میباشد.

مراحل نهایی

مراحل اولیه

طراحی لبخند با درمان ایمپلنت دندان : 

درمان ایمپلنت دندانی درواقع جایگزین ریشه های دندان شما می شود. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، کاشت دندان و ایمپلنت را به شما توصیه می کنیم و توصیه می شود. این درمان در افزایش اعتماد به نفس افرادی که دندان های خود را از دست داده اند و از لبخندشان احساس خجالت می کنند بسیار تاثیرگذار هست.