دندانپزشکی تحت بیهوشی

نکته قابل توجه درباره دندانپزشک تحت بیهوشی کودکان این است که برخی از کودکان به دلایلی مانند سن کم، ناتوانی ‌های جسمی و ذهنی و یا اضطراب‌ های شدید و کنترل نشده، قادر به همکاری لازم برای درمان های دندانپزشکی خود با دندانپزشک نمی‌ باشند.

از این رو انجام درمان‌ های دندانپزشکی در مطب دندانپزشکی ممکن است برای آن‌ ها خطر ساز باشد علاوه بر این‌ یکی از اهداف مهم در دندانپزشکی اطفال حفظ سلامت روان در حال تکامل و ایجاد خاطره مثبت دندانپزشکی است.

درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی یا آرام بخشی برای چه کودکانی تجویز می‌ شود؟

1- دندانپزشکی تحت بیهوشی در کودکانی با ناتوانی‌ های ذهنی یا جسمی :

در کودکان ناتوان مخصوصاً در شرایطی که نیاز به کارهای دندانپزشکی پیچیده باشد درمان‌ های دندانپزشکی تحت بیهوشی عمومی یا آرامبخشی درمان با کیفیت‌ تر و ایمن‌ تری را برای کودک فراهم می‌ نماید.

2-دندانپزشکی تحت بیهوشی در کودکان با سن کم :

توجه داشته باشید که اگر سن کودک زیر سه سال باشد هنوز به مرحله‌ ای نرسیده است که قادر به همکاری در محیط دندانپزشکی باشد.

3- دندانپزشکی تحت بیهوشی در کودکان با ترس و اضطراب زیاد :

انجام کارهای دندانپزشکی نباید منجر به شکل‌ گیری خاطرات بد در ذهن کودک شود. زیرا در کودکان ما با یک روان در حال تکامل مواجه هستیم و درصورتی‌ که کار های دندانپزشکی در کودکانی که دچار اضطراب زیاد هستند به زور انجام شود ممکن است از دیدگاه کودک به‌ عنوان یک تهاجم تلقی شود.

مزایای دندانپزشکی تحت بیهوشی

  1. فراموشی
  2. قادر به پاسخگویی
  3. ایمنی بسیار بالا

باید بگوییم که برای عدم تجویز بیهوشی در دندانپزشکی موارد منع بسیار کمی وجود دارد، اما با این وجود بهترین دندانپزشک اطفال ابتدا تمامی شرایط بیمار را می سنجد و پس از آن اقدام به درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی در کلینیک دندانپزشکی ترنج می کند.

ارتودنسی سرامیکی

زمانی که ما تصمیصم می‌گیریم تا برای بهبود شرایط دندان‌ها و جایگیری و نظم آن‌ها از درمان ارتودنسی استفاده کنیم، با گزینه‌های مختلفی روبرو خواهیم

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *