1. دندانپزشکی اطفال در تهرانپارس - کلینیک دندانپزشکی ترنج
فلکه دوم تهرانپارس ، فرجام شرق ، روبروی اداره برق

بهترین دندانپزشکی اطفال در تهرانپارس چه خدماتی ارائه میدهد؟ 

دندانپزشکی اطفال چیست؟

(دندانپزشکی اطفال در شرق تهران)

دندانپزشکی اطفال و حفظ دندان کودکان شاخه ای از دندانپزشکی می باشد. متخصص دندانپزشکی اطفال در تهرانپارس (کلینیک دندانپزشکی ترنج) مراقبت‌ های بهداشتی و درمانی دندانپزشکی را برای کودکان ارائه می‌ کند و آموزش ویژه ‌ای در این زمینه دیده ‌است. اهمیت دندانپزشکی اطفال در این است که نیازهای کودکان و بزرگسالان متفاوت است. همانطور که می دانید اغلب کودکان از مراجعه به مطب دندانپزشکی خودداری کرده و همکاری لازم را با دندانپزشک ندارند.

متخصص دندانپزشکی اطفال به صورت عمومی و تخصصی تمرکز خود را بر روی موارد زیر قرار

می‌دهد :

موارد ذکر شده توسط متخصص دندانپزشکی اطفال در تهرانپارس (کلینیک دندانپزشکی ترنج )

انجام میشود

اولین مراجعه به دندانپزشک اطفال چه زمانی باید باشد؟

دندانپزشکی اطفال در تهرانپارس کلینیک ترنج پس از اول مراجعه به کلینیک مراجعات بعدی شما را هماهنگ و اطلاع رسانی می کند

طبق تحقیقات انجام شده توصیه می شود کودکان یک تا شش ماه پس از بیرون زدن اولین دندان، تحت معاینه متخصص دندانپزشکی اطفال قرار بگیرند.

جالب است بدانید که حساس ترین بخش کار متخصصین دندانپزشکی اطفال، کار با نوزادان و کودکان کم سن است. نوزادان و کودکان کم سن و سال با مشاهده اولین علائم تهاجم، شروع به گریه و بی قراری می کنند، به درخواست باز کردن دهان واکنش نشان می دهند و به سختی به دندانپزشک اجازه می دهند معاینه دهان و دندانشان را انجام دهد. به خصوص در مواردی که نیاز به عمل جراحی باشد، مشکل شدیدتر می شود. جراحی دهان کودکان کم سن نیاز به مهارت بالایی دارد

مواردی که در دندانپزشکی اطفال اهمیت بسیار دارد :

متخصص دندانپزشک اطفال باید در موارد زیر دقت لازم را داشته باشند :

1_ تزئین مطب

2_ ارتباط با کودکان

3_ آموزش راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان.

ناهنجاری های دندانی : 

تشخیص و درمان ناهنجاری های دندانی از مسائل مهم دندانپزشکی اطفال است. چرا که در بعضی موارد بیانگر اختلالات ژنتیکی است و نیاز به مشاوره ژنتیکی دارد. ناهنجاری های دندانی که شامل ناهنجاری درفرم دندان ،تعداد دندان، تمایز بافتی و تمایز شکلی است وناهنجاری در روند رویش وتکامل ریشه است.

آموزش های لازم برای دندانپزشکان اطفال به چه صورت است :

دندانپزشکان اطفال حداقل باید 4 سال در دانشکده دندانپزشکی و 2 سال دیگر هم برای آموزش در دندانپزشکی نوزادان، کودکان، نوجوانان را سپری کنند.

وظیفه دندانپزشک اطفال چیست :

دندانپزشک اطفال یک دندانپزشک متخصص در زمینه دندانپزشکی می باشد که منحصرا با مراقبت های بهداشتی دهان و دندان اطفال از نوزادی تا نوجوانی سرو کار دارد. از جمله وظایف متخصص کودکان کلینیک دندانپزشکی ترنج شامل : آشنایی کودک با محیط درمان، فراهم سازی محیطی آرامش بخش برای کودک دلبند شما، بدون ترس از محیط دندانپزشکی، معاینه دندان های کودک، ترمیم دندان های پوسیده، بر طرف کردن آبسه های دندانی، تعبیه فضانگهدار و در صورت نیاز انجام امور دندانپزشکی برای کودکان تحت خواب آرام یا بیهوشی.

اولین ویزیت توسط متخصص دندانپزشکی اطفال در چه سنی باید باشد :

 از نظر علمی، بهترین زمان برای اولین ویزیت دندانپزشکی اطفال، همزمان با رویش اولین دندان شیری است. میانگین این زمان حدود ۸ ماهگی است. اگر برای والدین چنین امکانی وجود نداشت یا دسترسی به دندانپزشک‌ اطفال که می‌داند چطور باید کودک را معاینه کند، مقدور نبود تا یک سالگی لازم است اولین معاینه دندانپزشکی صورت گیرد. در این ملاقات اولیه، متخصص دندانپزشکی اطفال کلینیک دندانپزشکی ترنج روش‌ های رعایت بهداشت و اینکه چطور باید دندان‌ های کودک را تمیز کنید و حتی رژیم غذایی که می‌ تواند سلامت دندان‌ های کودک را تضمین کند به مادر و پدر می‌آموزد. این نکته را همه والدین باید مدنظر قرار دهند و تا یک سالگی لااقل یک بار کودکشان را نزد دندانپزشک اطفال ببرند. شما نباید منتظر توصیه کسی باشید. این اولین اشتباه والدین گرامی از روی ناآگاهی است.