Search
Close this search box.

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

ایمپلنت‌­های دندانی ابزارهای پزشکی هستند که از طریق جراحی در فک کاشته می‌­شوند تا توانایی جویدن یا ظاهر فرد را بازیابی کنند.

در واقع ایمپلنت یک پایه فلزی بسیار محکم ساخته شده از تیتانیوم بوده که به عنوان یک ریشه طبیعی به جای دندان از دست رفته در استخوان فک و سپس پایه و تاج دندان مصنوعی که مشابه دندان طبیعی است کاشته می­‌شود.

ایمپلنت در جای خود ثابت بوده و بسیار شبیه یک دندان واقعی جلوه می­‌کند، به همین دلیل است که قیمتی گران دارند. در ادامه به هزینه ایمپلنت دندان با بیمه می­پردازیم.

عوامل اصلی هزینه ایمپلنت دندان چیست؟

وقتی سوال «قیمت ایمپلنت‌های دندانی چقدر است» مطرح می‌شود، پاسخ دادن به آن ساده نیست. عوامل مختلفی برای تعیین هزینه آن وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. در ادامه به عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان اشاره خواهیم کرد.

تخصص دندانپزشک

ایمپلنت مانند کشیدن یا پر کردن دندان نیست؛ بلکه یک نوع جراحی محسوب می­‌شود. برای انجام این کار به یک متخصص دندانپزشک با آموزش ایمپلنتولوژی، جراح فک و دهان یا متخصص پروتز نیاز دارید؛ بنابراین باید برای تخصص و مهارتی که کسب کرده‌­اند هزینه کنید.

قیمت ایمپلنت شامل میزان مهارت و تخصص دندانپزشک و مکان دندانپزشکی می‌­شود. بعضی از افراد برای هزینه‌­های درمانی ارزان­تر به مطب­‌های دورتر از مرکز شهر می‌­روند.

وضعیت بیمار

قبل از اینکه بتوانید جراحی را انجام دهید، باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید. در زمان مراجعه عکس اشعه ایکس با خود باید ببرید تا دندانپزشک تشخیص دهد که آیا ایمپلنت ضروری است یا خیر و چقدر ترمیم لازم دارید؛ بنابراین هزینه ایمپلنت به وضعیت لثه و استخوان فک بیمار بستگی دارد، زیرا در صورت نیاز به پیوند استخوان، کشیدن دندان و…، قیمت ممکن است افزایش یابد. گاهی بیمه برای ایمپلنت دندان، بعضی از هزینه­‌های ترمیم را پوشش می­‌دهد.

گزینه‌های بیهوشی

کاشت ایمپلنت یک عمل تهاجمی است و شما به ماده بیهوشی برای بی حس کردن درد نیاز دارید. قیمت نهایی ایمپلنت می­تواند به نوع بیهوشی مورد نیاز شما بستگی داشته باشد.

میانگین قیمت ایمپلنت­‌های دندانی

میانگین قیمت ایمپلنت­‌های دندانی متفاوت خواهد بود، اما یک ایمپلنت دندان معمولاً حدود 6 میلیون تومان هزینه دارد. ترمیم کردن دندان‌­ها می‌­تواند حدود 2 میلیون تومان هزینه داشته باشد؛ بنابراین قیمت ایمپلنت معمولا بین 6 تا 8 میلیون تومان خواهد بود، اما این هزینه‌­ها بین دندانپزشکان متفاوت بوده و ممکن است از این محدوده خارج شود. در ادامه به کاشت دندان با بیمه خواهیم پرداخت.

آیا هزینه­‌های ایمپلنت دندان تحت پوشش بیمه قرار می­ گیرد؟

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه چقدر است؟ بستگی به بیمه‌­ای که تحت پوشش آن هستید دارد. بعضی از بیمه‌­ها هزینه ایمپلنت را پوشش می‌­دهند، اما بعضی اینطور نیستند. قبل از انجام اقدامات لازم برای کاشت ایمپلنت، شرکت­‌های بیمه خود را از نظر پوشش­‌دهی هزینه‌­های پزشکی و دندانپزشکی بررسی کنید.

آیا بیمه شما هزینه ایمپلنت‌‌های دندانی را پوشش می‌‌دهد؟

ممکن است برای شما سوال باشد که آیا بیمه برای ایمپلنت دندان پوشش‌­دهی دارد؛ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همه بیمه‌­ها هزینه ایمپلنت دندانی را پوشش نمی‌­دهند. بعضی از بیمه­‌ها وجود دارند که به هیچ­‌وجه ایمپلنت­‌های دندانی را پوشش نمی‌­دهند، زیرا آن را یک عمل زیبایی می‌­دانند. ما می­‌دانیم که ایمپلنت­‌های دندانی فقط برای زیبایی نیستند، اما متأسفانه هنوز هم بعضی از شرکت­‌های بیمه به این تفکر نرسیده‌­اند.

اگر شما بیمه‌­ای دارید که هزینه دندانپزشکی را پوشش می‌­دهد، لازم است بدانید که دقیقا چه مواردی تحت پوشش بیمه شما قرار می‌­گیرد.

نکاتی درباره هزینه کاشت دندان با بیمه

در این بخش به نکاتی درباره ایمپلنت دندان با بیمه اشاره کرده‌­ایم:

·  اگر برای آماده شدن برای جراحی ایمپلنت دندان نیاز به اقدامات اولیه مانند کشیدن دندان دارید، این مورد ممکن است توسط بیمه دندان شما پوشش داده شود. اگر بیمه دندان شما هزینه ایمپلنت را پوشش می‌­دهد، مطمئن شوید که به محدودیت‌­ها و تاریخ اعتبار آن توجه داشته‌­اید.

·  ممکن است بتوانید از ارائه‌­دهنده بیمه دندان خود بخواهید که به شما کمک هزینه‌­ای برای استفاده از ایمپلنت­‌های دندانی معادل هزینه بریج یا پروتزهای سنتی بدهد.

·  ممکن است بیمه‌­هایی که هزینه‌­های مربوط به ایمپلنت‌­های دندانی را پوشش می‌­دهند، برای ایمپلنت­‌های دندانی هزینه‌­ای پرداخت نکنند! این شرایط می‌­تواند مربوط به تاریخ اجرایی شدن پوشش بیمه شما باشد که اگر دندان­‌هایی قبل از تاریخ ثبت شدن بیمه ایمپلنت شده‌­اند، هزینه آن­ها مشمول بیمه نمی‌­شود.

·  پروسه کاشت ایمپلنت دندان اغلب طولانی بوده، زیرا آنها راه حلی دائمی برای دندان­‌های از دست رفته هستند که می‌­توانند مادام العمر باقی بمانند. اگر حداکثر اعتبار بیمه شما فقط یک سال است، می‌­توانید با شروع ترمیم ایمپلنت دندانی خود در پایان سال و تکمیل آن در ابتدای سال آینده، از این روند به نفع خود استفاده کنید.

بیمه پزشکی برای پوشش هزینه ایمپلنت ­های دندانی

شرایطی وجود دارد که بیمه پزشکی شما ممکن است حداقل بعضی از جنبه‌­های جراحی ایمپلنت دندان را پوشش دهد.

اگر از دست دادن دندان شما منجر به عوارض پزشکی شده، بیمه درمانی شما ممکن است این موارد را پوشش دهد.

ایمپلنت­‌های دندانی مورد نیاز پس از سرطان دهان نیز ممکن است تحت پوشش بیمه پزشکی قرار گیرند.

اگر هر دو طرح بیمه پزشکی و دندانپزشکی شما پوششی برای ایمپلنت‌­های دندانی ارائه می­‌دهند، از هردو می‌­توانید استفاده کنید تا هزینه کاشت دندان با بیمه به حداقل برسد.

چگونه هزینه ایمپلنت­ های دندانی را تحت پوشش بیمه قرار دهیم؟

یکی از دلایلی که بیماران از تصمیم خود برای کاشت ایمپلنت دندان در کلینیک ترنج راضی هستند، این است که کلینیک ما در تمام مراحل در کنار آنها است.

کلینیک ترنج با همکاری با بیمه تکمیلی، بعضی از هزینه­‌های ایمپلنت شما را از بیمه می­‌گیرد.

هماهنگ­‌کننده بیمه ما به شما کمک می­‌کند تا مزایای خود را دریافت کنید و مطمئن شوید که همه مواردی که می­‌تواند تحت پوشش طرح بیمه شما باشد پرداخت شده است.

به عبارت دیگر، شما نیازی به نگرانی در مورد نحوه پوشش هزینه ایمپلنت دندان با بیمه نخواهید داشت، زیرا کلینیک ما در مورد این موضوع همراه شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. به زودی پذیرش کلینیک برای تعیین زمان معاینه و پاسخ به سوالات‌تان با شما تماس خواهد گرفت.