1. ایمپلنت در شرق تهران | ایمپلنت فوری دندان
فلکه دوم تهرانپارس ، فرجام شرق ، روبروی اداره برق

ایمپلنت در شرق تهران

ایمپلنت فوری دندان (Immediate Implant) 

 

(کلینیک دندانپزشکی ترنج)

ایمپلنت در شرق تهران

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک دندان مشکوک را باید کشید و با ایمپلنت در شرق تهران  به صورت فوری جایگذاری کرد نیاز به توجه بسیار دارد. مطالعات نشان داده اند که جایگذاری ایمپلنت های فوری دندان میزان موفقیت بالایی دارند. به طور کلی ایمپلنت دندان گزینه بسیار مناسبی برای حل مشکل دندان از دست رفته است که امروزه مردم به آن توجه زیادی می کنند البته در روش کاشت ایمپلنت فوری، روکش تاج دندان موقتی تا زمانی که روکش دندان اصلی برای نصب آماده شود، روی پایه سوار می شود و زیبایی دندان های شما را تکمیل می کند. جنس ایمپلنت دندان اصولا از جنس تیتانیوم و یا عناصر آن می باشد و این قطعه در داخل استخوان فک قرار می گیرد. ایمپلنت دندان با هدف نگهداری تاج دندان به جای ریشه دندان طبیعی استفاده می گردد.

کاشت ایمپلنت در شرق تهران به صورت ایمپلنت فوری:

در کاشت دندان فوری تاج موقتی (Temporary Crown) پس از 48 ساعت از عمل کاشت ایمپلنت توسط متخصص جراح فک و صورت کلینیک دندانپزشکی ترنج روی دندان قرار داده می شود تا فرایند جوش خوردن دندان شکل بگیرد. این کار باید با دقت صورت بگیرد و با دندان مقابل تماسی نداشته باشد. هدف از قراردهی روکش موقت فراهم کردن زیبایی لبخند تا زمان جایگذاری تاج دائمی می باشد. پس از جوش خوردن و گذشت دوران بهبودی تاج دائمی جایگزین آن می شود. زمان جوش خوردن در ایمپلنت فوری دندان ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد تا استخوان یکپارچه شده (استئواینتگریشن، Osteointegration) و بافت تازه ای در اطراف ایمپلنت دندان برای ارتباط مستقیم میان ایمپلنت و استخوان صورت بگیرد، در ایمپلنت فوری به دلیل کاهش زمان جوش خوردن ، دیگر نباید از دندان مصنوعی در این دوران استفاده کرد و این مساله در ظاهر بیمار و حفظ روحیه و اعتماد به نفس تاثیر بسیار دارد.

 

افرادی که از سلامت کلی و سلامت دهانی مناسبی برخوردارند برای ایمپلنت در شرق تهران به صورت فوری بسیار ایده آل می باشند. اگر به استعمال سیگار عادت دارید این مسئله بر سیستم ایمنی بدن شما تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود قدرت جوش خوردن ایمپلنت دندان کاهش پیدا کند. کمترین حرکتی در روند ایمپلنت دندان باعث بیشتر شدن ریسک درمان می شود اتصال فوری تاج باید بسیار دقیق توسط متخصص پروتز های دندانی کلینیک دندانپزشکی ترنج صورت بگیرد و دندانپزشک احتیاط های لازم را انجام دهد تا ایمپلنت دندان در صورت بهبودی و جوش خوردن با استخوان فک هیچ گونه حرکتی نداشته باشد.

ایمپلنت دندان به صورت فوری بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می شود که در زیبایی بسیار حائز اهمیت هستند. ایمپلنت فوری دندان در زمانی است که فرد تعداد زیادی دندان از دست رفته در کنار هم داشته باشد یا به طور مثال یک فک کامل بی دندان وجود داشته باشد در این شرایط نواحی بی دندانی ایمپلنت فوری شده در روز جراحی توسط یک پروتز موقت به هم متصل می شود این باعث شده که ایمپلنت دندان ها به هم متصل شوند که خود به خود در ثبات ایمپلنت دندان ها کمک کرده و باعث جلوگیری از تکان خوردن احتمالی آنها می شود. با این شرایط می توان امیدوار بود که ایمپلنت دندان ها در جایگاه استخوانی خود ثابت شده و احتمال جوش خوردن تا حد بالایی زیاد می شود و پس از گذشت 3 تا 5 ماه که لثه شکل نهایی خودش را پیدا کرد می توان پروتز موقت را با دائمی جایگزین کرد.

 

دلایل بسیاری سبب می شود تا یک یا چند دندان افراد از دست برود. مورادی که در ترمیم آن ها می توان از کاشت ایمپلنت استفاده کرد به شرح زیر می باشد :
  • در مواردی که در اثر ضربه و یا تصادفات یکی از دندان های جلو از بین برود و دندان های مجاور سالم باشد می توان از کاشت ایمپلنت دندان در شرق تهران استفاده کرد.
  • در مواردی که کل دندان های فک بالا و پایین از دست رفته باشد که می توان از دست دندان متکی بر ایمپلنت دندانی (Overdenture، اوردنچر) استفاده کرد.
  • در مواردی که دندان های انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد نیز می توان با کاشت ایمپلنت دندان های از دست رفته را جایگزین کرد.

 

ماندگاری ایمپلنت در شرق تهران بصورت فوری  :

اگر کاشت ایمپلنت دندان شما توسط متخصص ایمپلنت دندان به صورت اصولی و با مواد با کیفیت بالا انجام  شده باشد و در صورت رعایت اصول بهداشتی و مراقبت های لازم و چکاپ های دوره ای توسط دندانپزشک معالج، ایمپلنت دندان شما همیشگی بوده و هیچ مشکلی برای آن ایجاد نخواهد شد.

آیا می توان عمل سینوس لیفت (Sinus lift) و ایمپلنت فوری را همزمان با هم انجام داد :

معمولاً عمل لیفت سینوس پیش از ایمپلنت در شرق تهران انجام می گیرد و دندانپزشک دوره درمانی حدود ۲ تا ۴ ماه را به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب منتظر می ماند. در شرایط خاصی نیز که پایداری اولیه کافی در استخوان فک بیمار وجود داشته باشد می توان ایمپلنت دندان را همزمان با عمل لیفت سینوس انجام داد. اما در صورتی که هر گونه عفونتی در ناحیه عمل مشاهده شود، دندانپزشک عمل کاشت را به تعویق می‌اندازد تا پیوند استخوان یا لیفت سینوس به طور کامل بهبود یابد و عفونت نیز برطرف شود.

متخصصین زبده کلینیک دندانپزشکی ترنج به خوبی در انجام موارد پیچیده درمانی و امور مربوط به کاشت دندان و ایمپلنت در خدمت شما مراجعین محترم می باشند.