پروتز متحرک

پروتز متحرک

پروتزهای متحرک این قابلیت را دارند که اختیار آن ها در دست بیمار باشد. در این نوع پروتزها، به چسب و تراش دندان های مجاور (در صورت استفاده از پروتزهای جزئی) نیاز نخواهد بود. ضمن اینکه این نوع پروتزها نیز به مانند دندان های طبیعی عمل می‎ کنند. به راحتی در دهان جا می  ‎گیرند و باعث زیبایی دهان و دندان می‎شوند. از سوی دیگر  می‎ توان با آن ها به خوبی از مواد غذایی مختلف استفاده و به راحتی تکلم کرد.

انواع پروتز های متحرک دندان :

پروتز متحرک قابل ارتجاع Felexi :

این نوع پروتزها نیز شباهت زیادی به دندان های طبیعی دارند. و جالب تر این است که بدانید با چاق یا لاغر شدن بیمار، همزمان اندازه این نوع پروتزها نیز تغییر می‎ کند که مطابق با حرکت لثه و انقباض و انبساط آن، بزرگ و کوچک می‎ شوند. این خاصیت موجب جا به جایی بهتر پروتز ها بر روی لثه ها می‎شود.  

پروتز متحرک اکریلی : 

پروتزهای متحرک آکریلی از جنس آکریلیک (پلاستیک) هستند و شباهت زیادی به دندان های طبیعی دارند. این پروتز ها دارای پایه ای شبیه لثه بوده که بر روی آن ها، دندان های سفید رنگ قرار می‎گیرند. پروتزهای آکریلی غیر انعطاف هستند و در صورت برخورد شیء سخت با آن ها و یا افتادن از فاصله زیاد، شکسته می‎شوند.  

پروتز های نیمه متحرک (اوردنچر) :

اوردنچر (over denture) نوعی پروتز دندانی نیمه متحرک است که بر روی دو پایه دندانی یا چند پایه ایمپلنت قرار می گیرد و نسبت به پروتزهای دیگر راحت تر است. این نوع پروتزها دارای قسمتی به نام اتچمنت هستند که به دندان ها و یا ایمپلنت ها متصل می‎ شوند. این کار به ثابت نگه داشتن پروتزها در دهان کمک می ‎کند. در عین حال پروتز های نیمه متحرک نیز می‎توانند از دهان بیرون آورده و تمیز شوند. از آن جا که قسمت اتچمنت پروتز های نیمه متحرک هر چند وقت یک بار کهنه و غیرقابل استفاده می‎شود، بهتر است تعویض گردد.

پروتز متحرک کرم کبالت :

  پروتزهایی که از جنس آلیاژ کرم کبالت ساخته می‎شوند، دارای ظاهری شبیه رنگ لثه ها و دندان هایی به مانند دندان های طبیعی هستند. قسمت داخلی این نوع پروتزها دارای  گیره هایی فلزی بوده که به دندان های کناری متصل می‎شوند. پروتز های متحرک کرم کبالت خاصیت انعطاف پذیری ندارند. اما به نسبت پروتزهای آکریلی استحکام و مقاومت بیشتری دارند.

5/5 - (1 امتیاز)
بهترین دکتر کامپوزیت در تهرانپارس
بهترین دکتر کامپوزیت ونیر

ونیر کامپوزیت دندان پوسته‌های نازکی هستند که دکتر برای پوشاندن مشکلات و عیوب دندان شما  استفاده می‌کند. جنس این ماده زیبایی دندان از نوعی رزین

کشیدن دندان شیری در بزرگسالی
کشیدن دندان شیری در بزرگسالی

باقی ماندن دندان‌های شیری در دوره بزرگسالی، اتفاق عجیبی نیست! به عنوان مثال بسیاری از پزشکان، دیدن دندان‌های آسیاب دوم ( مولر دوم ) در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پروتز متحرک

برای رزرو وقت لطفا فرم زیر را تکمیل کنید در اسرع وقت با یکی از شماره های کلینیک (02177737762 ، 02177702655) برای قطعی کردن نوبت‌تان با شما تماس می‌گیریم.

فهرست