کش ارتودنسی چیست (ارتودنسی در تهرانپارس)
فلکه دوم تهرانپارس ، فرجام شرق ، روبروی اداره برق

 کش ارتودنسی چیست ؟

 

(ارتودنسی در تهرانپارس)

درواقع کش های ارتودنسی یا الاستیک ها، کش های کوچک انعطاف پذیری هستند که باعث ایجاد ارتباط بین براکت های جلو یا عقب، بالا و پایین می شوند.

الاستیک ها دارای چه کاربردی هستند ؟

الاستیک ها (کش های ارتودنسی) باعث می شوند تا دندان ها به سمت موقعیتی که باید قرار بگیرند حرکت کنند. به یاد داشته باشید که در ابتدا که بر روی دندان های شما از الاستیک استفاده می شود با کمی درد همراه است زیرا دندان ها می خواهند جایگاه فعلی خود را حفظ کنند در صورتی که الاستیک ها باعث می شوند دندان ها به سمتی که مورد نظر دندانپزشک شما است حرکت کنند و این حرکت با درد همراه است البته پس از چند روز این درد از بین می رود.

ویژگی های مهم (کش های ارتودنسی) :

1_ نام کش های ارتودنسی : کش های ارتودنسی دارای نام های متفاوتی هستند و بیمار باید نام آن ها را به خاطر بسپارد و از آن ها به درستی استفاده کند چرا که استفاده  اشتباه از این کش ها باعث می شود به دندان ها آسیب برسد .

2_ اندازه قطر کش های ارتودنسی : قطر کش ها با توجه به فاصله براکت هایی که قرار هستند به یکدیگر متصل شود تغییر پیدا می کند .

 

نکات مهم استفاده از کش ارتودنسی :

 

  • بهتر است بدانید که استفاده مداوم از کش ارتودنسی در طول درمان ارتودنسی موثر است.
  • توجه داشته باشید که رعایت بهداشت دهان و دندان در حین ارتودنسی و تعویض کش‌ ارتودنسی بعد از هر اقدام بسیار مهم است و بیمار باید رعایت کند.
  • نکته مهم درباره کش های ارتودنسی این است که می توانید در صورت پاره شدن یا شل شدن کش ارتودنسی  آن را تعویض کنید.

مزایای کش ارتودنسی :

 

  • کش های ارتودنسی انعطاف پذیر هستند.
  • راحتی در تعویض و برداشتن کش های ارتودنسی.
  • کارا بودن برای اصلاح انواع مشکلات و ناهنجاری های فک و دندان.