بهداشت دندان قبل از مراجعه به دندانپزشک کلینیک دندانپزشکی ترنج
فلکه دوم تهرانپارس ، فرجام شرق ، روبروی اداره برق

رعایت نکاتی که قبل از مراجعه به دندانپزشک الزامی است !

 

(کلینیک دندانپزشکی ترنج)

1_ انتخاب دندانپزشک :

بهتر است که قبل از اینکه نیاز فوری به دندانپزشک پیدا کنید، به دنبال دندانپزشک بگردید، پیدا کردن دندانپزشک خوب به افرادی که دچار ترس و فوبیا از دندانپزشکی هستند توصیه می‌ شود، چراکه مراجعه به یک محیط و چهره آشنا می تواند در کنترل اضطراب آن ها نقش عمده ای بازی کند. همچنین می توانید از  پزشکان متخصص و با تجربه کلینیک دندانپزشکی ترنج مشاوره بگیرید.

نکته مهم این است که  بدون شک کیفیت ارائه خدمات دندانپزشکی در کلینیک های دندانپزشکی مختلف با هم متفاوت است.

2_ مسواک بزنید :

جالب است بدانید که متاسفانه برخی از  افراد نه تنها توجهی به بهداشت دهان و دندان های خود ندارند و نیز حتی  کوچک ترین اهمیتی به دندانپزشکی که دهان آن ها را معاینه و بیماریشان را درمان کند، نمی دهند. در واقع به همین دلیل است که تا آخرین لحظه پیش از ملاقات با دندانپزشک خود برایشان بهداشت دهان و دندانشان مهم نیست و غذا های بودار مصرف می کنند یا سیگار می کشند و با دهان بد بو و انباشته از ذرات غذایی زیر دست دندانپزشک می نشینند. به یاد داشته باشید که شرایط دهان و دندان های شما و میزان توجه به بهداشت دهان و دندانتان شخصیت فردی و اجتماعی شما را نشان می دهد. 

3_ تشنه و گرسنه نباشید :

درواقع تشنگی و گرسنگی می تواند آستانه تحمل درد شما را کاهش دهد و همچنین استرس و اضطرابتان را افزایش دهد  مهم است بدانید که اگر قند خون شما پایین باشد ممکن است در میانه درمان دچار افت قند خون شوید و از حال بروید یا حالتان دگرگون شود. پس سعی کنید قبل از مراجعه به دندانپزشک تغذیه مناسبی دشته باشید.

4_ آرامش شما از همه چیز مهم تر است :

به یاد داشته باشید که خستگی و استرس می تواند روی روند درمان شما اثر منفی بگذارد. همچنین نکته قابل توجه این است که خستگی می تواند روند بی حس شدن دندان ها را با مشکل مواجه کند. توصیه می شود قبل از مراجعه به دندانپزشکی آرامش داشته باشید و حتی در صورت امکان کمی بخوابید.

کلینیک دندانپزشکی ترنج :

 اگر برای دریافت خدمات دندانپزشکی استرس و اضطراب دارید، یا می خواهید درمان هایی نظیر جراحی لثه یا ایمپلنت دندان برای شما انجام شود، بد نیست از یکی از دوستان یا اعضای خانواده بخواهید در مراجعه به دندانپزشک شما را همراهی کند.